Straż pożarna usuwała skutki nawałnicy. Zniszczone łódki, samochody. Ludziom nic się nie stało

2022-08-16 09:50:12(ost. akt: 2022-08-16 13:26:00)
Siemiany

Siemiany

Autor zdjęcia: Marek Brzeziński - Polish Storm Chaser

Nawałnica przez nasz powiat przeszła 14 sierpnia, ale jeszcze 15 trwało usuwanie jej skutków. Łącznie straż pożarna wyjeżdżała do 27 zdarzeń na terenie całego powiatu. W większości były to powalone drzewa i usuwanie konarów m.in. z jezdni. Niestety, w kilku miejscach wiatr zerwał także dachówki lub część całego poszycia.
Jak mówi rzecznik prasowy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Rutkowski, najgorsza sytuacja była w Siemianach, gmina Iława. – Drzewa pod wpływem wiatru powywracały się na samochody osobowe, dość mocno je przygniatając – mówi rzecznik. Na szczęście ludziom nic się nie stało.
Nadleśnictwo Susz informuje o zamkniętej ścieżce edukacyjnej prowadzącej nad Jezioro Jasne, właśnie z powodu wiatrołomów.
– Osób poszkodowanych nie było w żadnym ze zdarzeń. Jedną z poważniejszych sytuacji mieliśmy też w Kazanicach w gminie Lubawa, gdzie wiatr zerwał blachę z budynku gospodarczego - dodaje st. kpt. Rutkowski.

Także w gminie Lubawa na dachu kościoła w Złotowie zostały uszkodzone dachówki. W Ogrodzieńcu w gminie Kisielice zawalił się drewniany budynek gospodarczy.

Edyta Kocyła-Pawłowska

Zdjęcia pochodzą od: Marek Brzeziński - Polish Storm Chaser, OSP Kisielice, OSP Ząbrowo oraz OSP Złotowo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5