IŁAWA\\\ Pożar jachtu na Jezioraku! Na pokładzie było osiem osób [zdjęcia]

2022-08-10 17:16:46(ost. akt: 2022-08-11 08:17:52)
Do pożaru jachtu doszło na Jezioraku

Do pożaru jachtu doszło na Jezioraku

Autor zdjęcia: Czytelnik Gazety Iławskiej

Na jeziorze Jeziorak, na wysokości Szałkowa, w środę (10 sierpnia) doszło do pożaru na jachcie. Na miejsce zdarzenia szybko dotarły służby ratunkowe i policja.

Sygnały straży pożarnej, policji i pogotowia słychać było w Iławie chwilę przed 17.00. Służby wezwane zostały do pożaru jachtu na Jezioraku, w okolicy miejscowości Szałkowo.

— Badamy przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Na szczęście osoby, które znajdowały się na pokładzie jachtu w czasie pojawienia się ognia, wyskoczyły z łodzi do wody. Ich zdrowiu i życiu nic nie zagraża — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

AKTUALIZACJA
Pożar na jachcie już został ugaszony. Jak nam przekazał st. kpt. Krzysztof Rutkowski, rzecznik prasowy komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie, do KP PSP dotarło zgłoszenie o pożarze na dryfującym jachcie, który znajdował się w pobliżu tzw. Półwyspu Indyjskiego.

— Od strony wody ruszyła nasza jednostka OSP z Siemian, na miejscu pojawiły się także jednostki PSP Iława i WOPR — mówi st. kpt. Rutkowski.

— Na pokładzie jachtu znajdowało się osiem osób, na szczęście wszystkie wyskoczyły z łodzi i ich zdrowiu nic nie zagraża — dodaje rzecznik prasowy iławskiej straży.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5