Iławska artystka namalowała jazz. A. Topolewska zaprasza na wernisaż swoich prac

2022-08-09 09:43:15(ost. akt: 2022-08-09 10:28:37)
Agata Topolewska

Agata Topolewska

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Wystawę można oglądać do końca sierpnia. Dostęp do niej jest wolny przez całą dobę, bo prace zostały powieszone w Galerii Jazzowej, pod gołym niebem.
Agata Topolewska zaprasza na wystawę swoich prac. Galeria Jazzowa jest idealnym miejscem do tego, by w czasie Festiwalu Jazzu Tradycyjnego pokazać także prace nawiązujące do tego stylu muzycznego.

– Prezentuję dwie wystawy spójne z wydarzeniami, które będą się w tym czasie w Iławie rozgrywały – mówi artystka. Pierwsza wystawa to "Ekspresje jazzowe" i tę można oglądać od strony ul. Niepodległości. To abstrakcje zarówno kolorem, jak i tematem nawiązujące do jazzu.
Po drugiej stronie Galerii, czyli od strony Szkoły Podstawowej nr 3, znajdują się "Impresje iławskie". – To improwizacje na temat naszego miasta, a dokładniej na temat miejsca, gdzie ja mieszkam – mówi A. Topolewska.

Wernisaż odbędzie się w pierwszym dniu tegorocznej Złotej Tarki, czyli w piątek, 12 sierpnia, o godzinie 18:00 w Galerii Jazzowej przy ul. Niepodległości w Iławie.

Prace wiszące w gablotach to wysokiej jakości wydruki. Oryginały pozostały w pracowni. – Gdyby ktoś zamarzył sobie mieć jedną z tych prac u siebie na ścianie, zapraszam – mówi artystka. Ceny w zależności od rozmiaru kształtują się już od 50 zł.
A wystawę – a raczej dwie wystawy – można oglądać do końca sierpnia.

Edyta Kocyła-Pawłowska
e.kocyla@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5