Farby do wnętrz - co warto o nich wiedzieć?

2022-08-05 18:16:22(ost. akt: 2022-08-05 18:25:00)   Artykuł sponsorowany
Gdy ściany noszą wyraźne ślady użytkowania, gdzieniegdzie widać plamy lub odpryski, a odbite dłonie aż rażą po oczach - to wyraźny znak, że czas na malowanie! Trzeba tylko wybrać odpowiedni kolor, rodzaj farby i narzędzia, a następnie przejść do realizacji! Jakie i dlaczego wybrać? Zerknij do poniższego wpisu.
Wybierasz farby? Na to zwróć uwagę!

Farba farbie nie równa, dlatego wybierając produkty do malowania, należy zastanowić się nad tym, gdzie właściwie będziemy ich używać. Do wyboru mamy wydajne produkty akrylowe, które użytkownicy pokochali za szybki czas schnięcia i doskonałe krycie. Można dzięki nim odnowić swoją sypialnię lub sprawić, że gabinet stanie się znowu w pełni reprezentacyjnym miejscem. Alternatywą dla nich są emulsje winylowe, a także lateksowe, czyli elastyczne farby do wykorzystania w pomieszczeniach szczególnie narażonych na trudne warunki i intensywną eksploatację. Ich moc polega na możliwości zmywania, co sprawdza się w korytarzach, a także tętniących życiem pokojach dziennych i jadalniach. Do tego dzięki odporności na działanie wody udoskonalą sufity w miejscach takich jak łazienki i kuchnie. Do tych ostatnich warto zastosować także farby ceramiczne, które zyskały przydomek plamoodpornych, a to za sprawą szansy ich wyczyszczenia, gdy zostaną czymś zachlapane. Czy wiesz, że tego typu produkty możesz umyć przy pomocy wielu środków, z których korzystasz w trakcie regularnych porządków? Jeśli chcesz, aby Twoje ściany świetnie się prezentowały przez długi czas, to zdecydowanie rozwiązanie, które powinieneś zastosować w swoim domu. 
Bez względu jednak na to, którą z odmian farb wybierzesz, pamiętaj, że aby malowanie było trwałe, należy najpierw odpowiednio przygotować podłoże. Poza usunięciem wszelkich nieczystości koniecznie zadbaj o odtłuszczenie i zagruntowanie powierzchni, co poprawi jej przyczepności. Jeśli masz wątpliwości, które produkty będą najlepszym pomysłem w Twoim przypadku, odwiedź market budowlany Bricomarché w Iławie, a nie tylko na własne oczy zobaczysz wiele wspaniałych propozycji, ale będziesz mógł zapytać o poradę wykwalifikowany personel sklepu.

Niebanalne ściany dzięki wyjątkowym produktom

Wśród półek z farbami spotkasz też produkty określane mianem strukturalnych, obok których trudno będzie Ci przejść obojętnie. To wyjątkowe emulsje do zadań specjalnych, które po pomalowaniu nie tylko nadają powierzchniom kolor, ale zmieniają ich fakturę. Dzięki nim można stworzyć miejsca wyglądające jak surowy beton, odmiana kamienia, czy różne nieoczywiste materiały. Do wyboru są też farby nadające powierzchni wyczuwalny efekt baranka, rosy lub pęknięć, które doskonale nadają się do postarzenia współczesnych powierzchni.
Wyjątkowe realizacje można uzyskać, stosując też farby pełne błyszczącego brokatu, tworzące po wyschnięciu efekt złota, czy do złudzenia imitujące ekskluzywny marmur. Potrzebujesz czegoś naprawdę wyjątkowego? Postaw na farbę tablicową, dzięki której zamienisz swoją ścianę w ogromną powierzchnię do pisania i rysowania, co z pewnością ucieszy całą rodzinę. Te i inne produkty, dzięki którym Twoje wnętrza na pewną zaczną się wyróżniać, znajdziesz w iławskim markecie budowlanym Bricomarché - zapraszamy.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5