W Iławie polała się niebieska krew

2022-08-05 12:37:53(ost. akt: 2022-08-05 15:03:44)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Tym razem zarejestrowało się 50 osób, w tym 33 osoby oddały krew, przekazując w ten sposób prawie 15 litrów tego najcenniejszego leku, natomiast 8 osób oddało osocze przekazując go prawie 5 litrów.
Z okazji święta policji funkcjonariusze i pracownicy iławskiej jednostki policji wzięli udział w zorganizowanej z tej okazji akcji krwiodawstwa. Jest to wspólna inicjatywa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie i Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie, mająca na celu propagowanie na terenie całego garnizonu akcję oddawania krwi.

Tym razem odbyła się ona w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Iławie. – Bo wszyscy wiemy, że krew, składniki krwi i produkty krwiopochodne należą do najczęściej stosowanych środków leczniczych. Policjanci na co dzień obsługujący zdarzenia, w wyniku których poszkodowani potrzebują do życia ten cenny środek leczniczy, rozumieją potrzebę honorowego krwiodawstwa i dlatego też chętnie włączyli się do akcji – mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka iławskiej policji.

Zebrana krew trafiła do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, ponieważ przez cały rok jest duże zapotrzebowanie na ten najcenniejszy i niezastąpiony lek. Tym razem zarejestrowało się 50 osób, w tym 33 osoby oddały krew, przekazując w ten sposób prawie 15 litrów tego najcenniejszego leku, natomiast 8 osób oddało osocze, przekazując go prawie 5 litrów.

To dzięki wspólnemu zaangażowaniu klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropelka Życia”, a także mieszkańców powiatu iławskiego i współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie Oddział w Iławie doszło do kolejnej zbiórki tego cennego płynu.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5