Cięgnikiem po pijaku do sklepu. Wysyp pijanych kierujących

2022-08-03 17:59:18(ost. akt: 2022-08-04 09:10:37)

Autor zdjęcia: policja

O surowych konsekwencjach swojego zachowania w najbliższym czasie przekonają się kolejni kierujący. 33–latek prowadził zespół pojazdów, mając zatrzymane prawo jazdy, 64 –latek potrącił na pasach pieszą, 49–latek pijany przyjechał ciągnikiem do sklepu po alkohol, a 64–latek mając 2,5 promila jeździł rowerem po Suszu.
Jednego z nieodpowiedzialnych kierujących 2 sierpnia ujawnili funkcjonariusze Inspektoratu Transportu Drogowego. W trakcie czynności poprosili o sprawdzenie kierującego zespołem pojazdów.

Policjanci wylegitymowali kierowcę oraz sprawdzili w systemach status uprawnień mężczyzny. Okazało się, że w kwietniu tego roku policjanci zatrzymali prawo jazdy 33–latkowi, ponieważ kierował samochodem pod wpływem alkoholu. W związku z powyższym funkcjonariusze sporządzili dokumentację, a mieszkaniec Brodnicy w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

>>>Natomiast na jednej z iławskich ulic według wstępnych ustaleń policji 64–latek kierujący hyundaiem nie ustąpił pierwszeństwa pieszej przechodzącej z rowerem przez oznakowane przejście dla pieszych i doprowadził do jej potrącenia. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. W trakcie czynności okazało się, że nie było to jedyne przewinienie 64–latka. Mężczyzna miał również aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

>>>O kolejnym nieodpowiedzialnym kierującym policjantów poinformował świadek. Zgłaszający oświadczył, że do sklepu ciągnikiem przyjechał prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, jednak nie zastali już mężczyzny i pojazdu. W trakcie czynności ustalili, że 49–latek, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie, pojechał ciągnikiem do sklepu, po czym kupił alkohol i wrócił do domu. Okazało się, że mężczyzna miał również aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

>>>Tymczasem w Suszu dzielnicowy podczas obchodu rejonu służbowego zauważył kierującego rowerem. Funkcjonariusz wylegitymował mężczyznę oraz sprawdził jego stan trzeźwości. Okazało się, że 64–latek kierował jednośladem mając 2,5 promila alkoholu w organizmie.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5