Kupujesz węgiel? Uważaj na oszustów! Iławianin stracił 6 tysięcy

2022-08-03 14:14:00(ost. akt: 2022-08-03 14:33:02)

Autor zdjęcia: archiwum

Oszuści są bardzo pomysłowi. Tym razem forma wyłudzenia pieniędzy polegała na sprzedaży eko-groszku. Pokrzywdzony w ten sposób stracił 6000 złotych.
Wczoraj (3 sierpnia) do iławskiej jednostki policji zgłosił się mieszkaniec miasta w związku z podejrzeniem oszustwa. Podczas czynności policjanci ustalili, że mężczyzna chciał kupić eko-groszek. W związku z tym od znajomego dostał ogłoszenie i zadzwonił na wskazany numer telefonu.

Pokrzywdzony ustalił ze sprzedawcą, że za kwotę 10.000 zł kupi od niego 7 ton eko-groszku. Okazało się, że jeszcze przed transportem musi wpłacić 6000 zaliczki, a także wysłać zdjęcie dowodu osobistego na adres meilowy, deklaracje odnośnie pieca oraz zamówienie, co uczynił. Mężczyźni ustalili datę transportu, jednak jak tylko minął ten dzień, a eko-groszek nie przyjechał, ze sprzedającym urwał się kontakt.


Wiele osób właśnie teraz zaopatruje się w opał na tegoroczny sezon grzewczy. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy korzystaniu z wszelkiego rodzaju usług w tym zakresie. Przed dokonaniem transakcji i uiszczeniem zapłaty za opał (węgiel, eko-groszek, olej, pelet itp.), sprawdzeniu, czy oferent jest wiarygodny i daje gwarancję dostarczenia towaru. Najprostszym sposobem jest dokonanie opłaty po otrzymaniu zamówionego towaru.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5