Prawie 4 promile alkoholu. Rozbił samochód i go porzucił

2022-08-02 16:31:21(ost. akt: 2022-08-02 16:44:52)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Na miejscu wypadku policjanci nie zastali kierowcy. Okazało się, że rannego przenieśli na posesję jego znajomi. Miał we krwi wysoką zawartość alkoholu.
Wczoraj (1 sierpnia) kilka minut po godzinie 8:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem ciężarowym volkswagen. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 38-latek kierował samochodem, mając prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie.

Kolejny kierujący jadąc samochodem, uderzył w przydrożne drzewo.
Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie nie było pojazdu ani kierowcy. Po chwili policjanci na jednej z okolicznych posesji znaleźli rozbitego volkswagena oraz rannego kierowcę. Okazało się, że pomogli mu znajomi, którzy auto wyciągnęli traktorem i przewieźli na swoją posesję. Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości . Okazało się, że 43–latek kierował vw, mając 3,8 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał do tego uprawnień. W związku funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca gminy Lubawa.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5