Połowa prac na obiektach sportowych ukończona!

2022-08-02 14:42:56(ost. akt: 2022-08-02 14:55:14)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: UM Iława

Do końca wakacji zakończy się modernizacja terenu przy boisku zewnętrznym w Szkole Podstawowej nr 4 oraz remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 5. Jak postępują prace? Zgodnie z planem! Sprawdziliśmy w środku wakacji co dzieje się na remontowanych obiektach.

Co zmieni się po wakacjach?


- Przede wszystkim komfort uprawiania sportów dla dzieci i młodzieży. Sala gimnastyczne w piątce od dawna wymagała wymiany nawierzchni i gruntownego remontu. Dlatego cieszę się, że zaplanowaliśmy środki w budżecie miasta i zmiany już się dzieją. To jak ważny jest sport i rozwijanie pasji do niego, nikogo nie trzeba przekonywać. Stworzenie odpowiedniej przestrzeni i warunków dla uczniów to zadanie miasta i właśnie je realizujemy - komentuje burmistrz Dawid Kopaczewski.

Prace modernizacyjne sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 5 wykonuje firma LIMEX PLUS z Bydgoszczy, a łączny koszt prac wyniesie ponad 850 tys. zł. - Obecnie wymieniono całą stolarkę okienną, wymieniono rury c.o. zasilające grzejniki sali gimnastycznej, przygotowano sufit i ściany do malowania, zdemontowano istniejącą podłogę. Z początkiem sierpnia natomiast rozpoczną się prace instalacyjne nowej nawierzchni - mówi Magdalena Szcześniak z Wydziału Planowania Inwestycji i Monitoringu Urzędu Miasta.

Modernizację przechodzi obecnie teren przy boisku zewnętrznym Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie. Nawierzchnia boiska została wymieniona, teraz kolej na przygotowanie terenu pod bieżnię lekkoatletyczną oraz na instalację urządzeń do street workout i siłowni zewnętrznej.

- To przedsięwzięcie, na które bardzo długo czekaliśmy. Da jeszcze więcej możliwości na wszechstronny rozwój naszych uczniów, nie tylko pod kątem zajęć wychowania fizycznego, zajęć specjalistycznych klas sportowych, ale również do wspólnego spędzania czasu przez mieszkańców pobliskich domów i mieszkań - komentuje Kazimierz Tyszkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie. Modernizację infrastruktury sportowej na boisku przyszkolnym Szkoły Podstawowej nr 4 wykonuje firma Bullait z Elbląga, a łączny koszt inwestycji to ponad 813 tys. zł.
Prace modernizacyjne na obu obiektach mają być gotowe do końca wakacji. Nowy rok szkolny stanie zatem w obu szkołach pod znakiem sportu. Efekt końcowy przedstawimy z końcem sierpnia.

materiały Urzędu Miasta

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5