Ukradli motorower we dwóch, ale paser też odpowie – za narkotyki

2022-08-02 13:49:37(ost. akt: 2022-08-02 14:38:06)

Autor zdjęcia: policja

Kara pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom powiatu iławskiego. 31–latek z młodszym kolegą ukradł motorower z parkingu niestrzeżonego, po czym sprzedał go znajomemu, który w trakcie zatrzymania miał przy sobie narkotyki. Teraz cała trójka będzie tłumaczyła się przed sądem.
Oficer dyżurny został poinformowany o kradzieży motoroweru. Policjanci ustalili, że sprawcy zabrali z parkingu niestrzeżonego niebieski jednoślad.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz wykonali oględziny miejsca zdarzenia. W trakcie czynności okazało się, że sprawcami kradzieży są: 31–latek i jego młodszy kolega. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut, do którego się przyznali.

Jak ustalili policjanci, mieszkańcy powiatu iławskiego skradziony jednoślad sprzedali znajomemu. Funkcjonariusze zatrzymali również 27–latka, który w trakcie czynności posiadał przy sobie jeszcze ponad 26 gramów amfetaminy. Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi gminy Iława zarzutów m.in. paserstwa i posiadania narkotyków.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5