Nie zainteresował się stanem pasażerów po wypadku i zwiał. Po tygodniu zatrzymała go policja

2022-08-01 14:33:15(ost. akt: 2022-08-01 14:39:49)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Policjanci zatrzymali 30–latka w gminie Iława. Mężczyzna szukany był przez funkcjonariuszy, ponieważ w poprzednią niedzielę (24 lipca) spowodował wypadek drogowy, w którym ucierpiał jeden z pasażerów.
Policjanci ustalili, że mężczyzna kierując vw, podczas wyprzedania innych pojazdów, stracił panowanie nad autem, po czym wjechał do rowu i wywrócił pojazd. 30–latek nie zainteresował się stanem swoich pasażerów, tylko opuścił samochód i uciekł w nieznanym kierunku. Po tygodniu poszukiwań funkcjonariusze zatrzymali 30–latka i przedstawili mu zarzuty m.in. spowodowania zdarzenia drogowego, w którym został ranny pasażer, ucieczki z miejsca wypadku oraz krótkotrwałego użycia pojazdu. Bo – jak się okazało – volkswagen w nie należał do niego.

Mieszkaniec gminy Iława kiedyś zauważył, gdzie parkowany jest samochód i chowane są kluczyki i tak podczas minionej niedzieli postanowił wspólnie z kolegami pojeździć autem. O tym, że samochód został zabrany, właściciel dowiedział się dopiero po wypadku, który spowodował 30–latek.


eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5