W Porcie muszą być szanty! Nad Jeziorakiem wystąpił Wodny Patrol i The Nierobbers [zdjęcia]

2022-07-30 15:23:17(ost. akt: 2022-07-30 15:42:33)
Piątkowy koncert w Porcie Iława

Piątkowy koncert w Porcie Iława

Autor zdjęcia: arch. Portu Iława

Publiczność dopisała, zespoły oczywiście także stanęły na wysokości zadania. Po raz kolejny okazało się, że Port Śródlądowy przy ul. Chodkiewicza w Iławie to dobre miejsce na organizowanie koncertów, zwłaszcza szantowych, ale także wydarzeń dla dzieci i młodzieży.

Szanty w Porcie Iława to już tradycja. Ważnym elementem funkcjonowania obiektu położonego nad brzegiem Jezioraka od początku jest życie kulturalne.

Zorganizowany w marcu dzień św. Patryka rozpoczął cykl spotkań i koncertów szantowych oraz otwartej sceny dla występów osób śpiewających piosenki żeglarskie i turystyczne. Z kolei 24 czerwca na portowym dziedzińcu podczas występu Wodnego Duetu Szantowego z Olsztyna powitano wakacje.

Sztandarowym wydarzeniem sezonu są „Szanty w Porcie Iława”. Wczoraj (piątek, 29 lipca), o godzinie 19.00 rozpoczął się koncert prawdziwych gwiazd muzyki szantowej. Wystąpił zespół The Nierobbers, który w tym roku podbił Stany Zjednoczone podczas tournée oraz formacja Wodny Patrol — ulubieńcy portowej publiczności. W tym dniu, wcześniej, nie zabrakło także zabaw dla dzieci oraz atrakcji dla dorosłych. Wszystkie były bezpłatne.

— To był bardzo udany wieczór w Porcie Iława! Dwa doskonałe występy (The Nierobbers i Wodny Patrol) rozgrzały żeglarską publiczność. Kolejny raz szanty, piosenki kubryku i poezja śpiewana zamieniły Port w najpiękniejszą scenę nad Jeziorakiem. Dziękujemy, że byliście z nami! — czytamy na stronie facebookowej Portu Iława.

A Wodny Patrol, na potwierdzenie, zamieścił komentarz:
— AHOJ! To był doskonały wieczór, Port Iława — dziękujemy za zaproszenie, The Nierobbers — pozdrawiamy.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5