Jeden z poszukiwanych był zaskoczony, że jest skazany przez sąd i ma trafić do więzienia

2022-07-29 06:56:44(ost. akt: 2022-07-29 07:09:11)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Policjanci z powiatu iławskiego zatrzymali kolejnych poszukiwanych przez sąd. — 22–latek został zatrzymany, gdy wracał z pracy jedną z lokalnych ulic, natomiast 38–latka funkcjonariusze ujęli, kiedy to odpoczywał w domu — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
We wtorek (26 lipca) iławscy policjanci podczas patrolu miasta zauważyli znanego im z wcześniejszych interwencji 22–latka.
— Funkcjonariusze pamiętali, że mężczyzna był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawiania wolności. Policjanci wylegitymowali go. Przypuszczenia ich się potwierdziły, 22–latek szukany był przez Sąd Rejonowy w Iławie do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa. Mężczyzna został przetransportowany do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 75 dni — mówi rzeczniczka prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

W środę (27.07) policjanci z Lubawy zatrzymali 38–latka.
— Funkcjonariusze pojechali sprawdzić adres zamieszkania jednego z poszukiwanych, na którego sąd wystawił zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu i osadzeniu w zakładzie karnym. 38–latek tym razem przebywał w domu. Policjanci oświadczyli mu, że jest zatrzymany i zostanie przetransportowany do więzienia. Mężczyzna był bardzo zdziwiony, ponieważ — jak oświadczył — nie wiedział, że jest poszukiwany i ciąży na nim kara pozbawienia wolności. 38–latek był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności, ponieważ uchylał się od płacenia alimentów. Mężczyzna najbliższe 90 dni spędzi w zakładzie karnym — relacjonuje st. asp. Joanna Kwiatkowska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5