Iława zaprasza. Druga połowa wakacji i kolejna porcja wrażeń!

2022-07-28 09:06:42(ost. akt: 2022-07-28 09:25:48)   Artykuł sponsorowany
Sierpień nad Jeziorakiem nie może obyć się bez tradycyjnego jazzowego święta, czyli Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka, który w tym roku obchodzi swój 51. Jubileusz

Sierpień nad Jeziorakiem nie może obyć się bez tradycyjnego jazzowego święta, czyli Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka, który w tym roku obchodzi swój 51. Jubileusz

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Półmetek lata za nami, czas leci bardzo szybko, dlatego warto być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się w naszym mieście. Wakacji pozostał co prawda tylko miesiąc, ale wydarzeń i atrakcji nie zabraknie także we wrześniu. Zobaczcie, co jeszcze Was czeka, jeśli zdecydujecie się na urlop w Iławie.
Sierpień nad Jeziorakiem nie może obyć się bez tradycyjnego jazzowego święta, czyli Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka, który w tym roku obchodzi swój 51. Jubileusz. Old Jazz Meeting to wyjątkowy czas dla Iławy, a świadczy o tym choćby fakt, że jego symboliczne zwiastuny znaleźć można w wielu punktach na terenie miasta, nie tylko w okolicy amfiteatru.

W programie Festiwalu, który potrwa od 12 do 14 sierpnia, oprócz znanych artystów jazzowych znajdziemy także szereg wydarzeń towarzyszących: bal jazzowy w Parku miejskim, Jazz na statku Ilavia i tradycyjną Mszę Jazzową. Wydarzenia w Amfiteatrze Miejskim poprowadzi znany polski dziennikarz i recenzent muzyczny Paweł Sztompke. Szczegóły Festiwalu na stronie www.zlotatarka.pl.

W drugiej połowie wakacji nie zabraknie także atrakcji dla miłośników żeglarstwa i wypoczynku nad wodą. 6 sierpnia zapraszamy na żeglarski weekend w Iławie, czyli kultowe Regaty Oldbojów „Yellow Cup” oraz Szanty nad Jeziorakiem, a od 3 do 4 września na 50. Regaty Turystyczne „O Błękitną Wstęgę Jezioraka 2022”. Oba wydarzenia swoje centrum będą miały w okolicach tzw. Dzikiej Plaży.

Pod koniec sierpnia zapraszamy na wielkie święto muzyki poetyckiej — z opowieściami o życiu i twórczości Edwarda Stachury, czyli iławską poStedówkę.

Wrzesień w Iławie to szczególny czas dla biegaczy i miłośników sportu oraz wiernych kibiców Iławskiego Półmaratonu La Rive im. A. Gierszewskiego. 11 września w okolicy Małego Jezioraka wystartują nie tylko zaawansowani biegacze, ale także amatorzy oraz dzieci. Impreza jest bowiem złożona z kilku części, a w każdej z nich można znaleźć coś dla siebie. W tym roku dodatkowo w ramach wydarzenia odbędzie się Bieg Charytatywny #biegnepomagam, w którym każdy może wziąć udział i dołożyć swoją cegiełkę na szczytny cel. Wszystkich łączy miłość do sportu, zdrowego stylu życia i oczywiście do pokonywania kilometrów na własnych nogach. Warto być tego dnia w okolicy hali miejskiej, atmosfera towarzysząca Półmaratonowi jest bowiem absolutnie wyjątkowa i daje ogromny zastrzyk pozytywnych emocji! Szczegóły na: www.maraton-ilawa.pl.

Wrzesień zakończymy na wesoło podczas występu Kabaretu Paranienormalni w Amfiteatrze Miejskim.
— Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców oraz turystów w Iławie na wydarzenia zaplanowane w sierpniu oraz wrześniu przez nasze miejskie jednostki. Zachęcam do ich śledzenia na plakatach widocznych na terenie miasta oraz do zasięgania informacji w biurze Informacji Turystycznej przy ratuszu. Sierpień i wrzesień to także wiele wydarzeń cyklicznych m.in. w każdą sobotę wakacji jak np. wycieczki z przewodnikiem, hejnał na żywo z wieży ratusza, Eko Jarmark w galerii przy ratuszu czy Wakacyjne Spotkania Artystyczne na Wyspie Młyńskiej. Szczegóły wydarzeń cyklicznych znajdziecie Państwo na plakacie. Życzę Państwu udanego wypoczynku na terenie naszego miasta — mówi burmistrz Dawid Kopaczewski.

Bądźcie w Iławie i nie przegapcie niczego! Warto śledzić także profile Iławy na FB @miastoilawa, @ilawainspiruje oraz @itilawa oraz strony internetowe Iławskiego Centrum Kultury: www.ickmiastoilawa.pl i Informacji Turystycznej: www.it.miastoilawa.pl, gdzie na bieżąco aktualizujemy wydarzenia odbywające się w Iławie i okolicy. O wydarzeniach w mieście dowiecie się także ze strony www.urlopwilawie.pl


Materiały Urzędu Miasta w Iławie

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5