Iława, gmina Iława. Agresywni mężczyźni zaczepiali i grozili śmiercią

2022-07-27 14:31:52(ost. akt: 2022-07-27 14:52:48)
W ciągu jednego dnia kilku mężczyzn usłyszało zarzut popełnienia tego samego przestępstwa. Grozili swoim bliskim, sąsiadom lub przypadkowym osobom.
W poniedziałek (25 lipca) oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o agresywnym sąsiedzie. Zgłaszający oświadczył, że mężczyzna dobija się do jego mieszkania, próbuje zniszczyć drzwi. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 40–letni sąsiad zgłaszającego wtargnął do jego mieszkania powodując uraz ręki, a także groził pozbawieniem życia. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala, a 40-letni sprawca zatrzymany w policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał zarzut grożenia i naruszenia miru domowego.

Dwie godziny później w Siemianach policjanci zatrzymali 26-latka. Mieszkaniec Warszawy wszedł na teren ogrodzonej posesji zgłaszającego i trzymając w ręku pałkę teleskopową groził mu oraz jego żonie pozbawieniem życia. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie zatrzymali 26-latka. Mężczyzna znajdował się pod działaniem alkoholu. Mieszkaniec po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut.

Natomiast we wtorek (26 lipca) iławscy policjanci zostali poinformowani o kolejnej osobie, która jest agresywna i grozi pozbawieniem życia. Zgłaszająca oświadczyła, że jej mąż dobija się do mieszkania, w którym są małe dzieci i boją się mężczyzny. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 44-latek wdarł do mieszkania kobiety przez otwarte okno i groził jej pozbawieniem życia. Kiedy przyjechali policjanci ,mieszkaniec gminy Iławy nie chciał opuścić mieszkania, był agresywny. W związku z powyższym również 44-latek trafił do policyjnej celi. Mężczyzna po wytrzeźwieniu także usłyszał zarzuty.

eka / KPP Iława

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5