Iława || Poznaliśmy termin tegorocznej poSTEDówki

2022-07-26 10:39:37(ost. akt: 2022-08-16 10:19:57)

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Organizator cyklicznego wydarzenia upamiętniającego Edwarda Stachurę ogłosił właśnie termin tegorocznego koncertu. To jeszcze w te wakacje będzie można posłuchać piosenek do tekstów poety.
Pierwsza poSTEDówka odbyła się w 2019 r. i potem jakoś to poszło. "Jakoś" - ale na najwyższym poziomie, bo podczas cyklicznego, dorocznego koncertu poświęconemu Stedowi, występowali artyści lokalni i ponadlokalni - ale zawsze z najwyższej półki. Na scenie w Galerii Jazzowej, tuż obok ratusza, pojawiali się: Janusz Radek, Kuba Sienkiewicz, Grasz Band, Janusz Król, Ireneusz Paliński, Monika Świst, Mariusz Józefowicz i inni.

W tym roku już po raz czwarty PoSTEDówka zorganizowana zostanie po to, by nie zapomnieć o związkach Edwarda Stachury z Iławą i najbliższą okolicą.
Główny organizator, czyli Miejska Biblioteka Publiczna, właśnie poinformował, że kolejne spotkanie poświęcone poecie odbędzie się 19 sierpnia 2022 r., także w Galerii Jazzowej. Ponownie można będzie posłuchać poezji śpiewanej, w szczególności do słów Edwarda Stachury, czyli Steda, ale nie tylko. Bywało już tak wcześniej, że wykonawcy i publiczność wspólnie śpiewali utwory zaliczające się do poezji śpiewanej, ze słowami także innych poetów.

Tym razem wystąpią:
Janusz Król, iławski artysta występujący m.in. regularnie na Wyspie Młyńskiej, Paweł Orkisz, pieśniarz związany z Krakowem, autor piosenek turystycznych i żeglarskich; a także Krzysztof Napiórkowski, wokalista i multiinstrumentalista.
Początek o 19:00.
eka

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5