Szymbark przyciągnął tłumy. Spotkanie z tradycją i kulturą już za nami

2022-07-17 18:14:48(ost. akt: 2022-07-17 18:49:13)

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

W niedzielę (17 lipca) tłumy przybyły do niewielkiego Szymbarku, leżącego pod Iławą, by wziąć udział w degustacjach, oglądaniu, tworzeniu podczas spotkania zarówno z tradycją, jak i kulturą Warmii i Mazur.
Goście z najbliższej okolicy i turyści, interesujący wystawcy, ludowe utwory ze sceny, wielu chętnych, by zobaczyć ruiny zamku od środka (nie wszystkim się niestety udało) i długaśna kolejka po pyszną zupę z lina, gotowaną przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Iława, szefa kuchni Dariusza Barygę oraz Aleksandrę Juszkiewicz, zwyciężczynię telewizyjnego programu Master Chef. Tak w skrócie można podsumować II Międzypokoleniowe Spotkanie z Tradycją i Kulturą Warmii i Mazur. Całość odbyła się na podzamczu w Szymbarku.

Oprócz wymienionych atrakcji można było także wziąć udział w warsztatach artystycznych stowarzyszenia SART, stworzyć własną świeczkę z Fabryką Inicjatyw Obywatelskich, posłuchać Dzieci Ziemi Iławskiej oraz Morawy, przymierzyć oko do sprzętu wojskowego, wziąć udział w głośnym czytaniu...

W konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich na najlepsze danie zwyciężyło KGW z... Szymbarka. Następne były Koła z: Tynwałdu, Ząbrowa, a na 4 miejscu - z Radomka.

Organizatorem była Fundacja Zamek Szymbark.eka

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5