Iławscy WOPR-owcy jak zawodowcy. Chcesz do nich dołączyć? Trwa nabór!

2022-07-08 11:05:45(ost. akt: 2022-07-08 13:32:48)

Autor zdjęcia: Iławski WOPR

Jeszcze w maju iławscy radni miejscy podjęli uchwałę o dodatkowej kwocie, którą miasto w tym sezonie przeznaczy na zatrudnienie WOPR-owców w weekendy.
Do tej pory współpraca z miastem polegała na obstawianiu przez WOPR-owców plaż w sezonie letnim. Miasto przekazywało pieniądze na bieżącą działalność, na przykład na paliwo. Ostatnio zawarto trzyletnią umowę, by co roku nie powtarzać konkursu. To daje większa stabilizację i gwarancję, że obstawa dwóch iławskich plaż będzie kontynuowana.
Natomiast 25.000 zł więcej przeznaczone są na dodatkowe zatrudnienie ratowników. – Zależy nam na tym, by w sezonie letnim, w weekendy, stacjonowali w swojej bazie nad Dużym Jeziorakiem i stamtąd szybciej niż z własnych domów ruszyli na ratunek – mówi burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski.

Ratownicy działają społecznie, dlatego takie wsparcie na pewno im się przyda. Przy okazji zapraszają na szkolenie, na którym każdy może rozpocząć przygodę z ratownictwem. Pozostały ostatnie miejsca!

Aby zostać młodszym ratownikiem WOPR, trzeba mieć ukończony 12 rok życia. Ten kurs to początek drogi do zdobycia uprawnień zawodowych. Kontakt pod nr tel. 664 891 137.

Iławski WOPR działa już 50 lat. Oddział Miejsko-Powiatowy w Iławie swoim działaniem obejmuje tereny powiatu iławskiego: miasta i gminy Iława, gminy Susz, gminy Zalewo: jezioro Jeziorak, jezioro Mały Jeziorak, jezioro Płaskie, jezioro Dauby, jezioro Małe Ewingi, jezioro Ewingi, kanał Iławski, kanał Dobrzycki oraz dorzecze Drwęcy na terenie sąsiedniego powiatu nowomiejskiego.

Iławski oddział WOPR liczy ponad 100 członków i ratowników. Przy jednostce działa 7 drużyn; 5 w Iławie, jedna w Zalewie i jedna na terenie powiatu nowomiejskiego.
Iławska baza mieści się przy ul. Sienkiewicza 24 (za terenem przystani PTTK „Pod Omegą”). Jest to główna baza oddziału, gdzie stacjonują 4 jednostki ratownicze.

eka

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5