Kotewicz Cup — olimpijczyk z Atlanty zaprasza na turniej tenisowy do Iławy. Sprawdź szczegóły

2022-07-07 14:29:14(ost. akt: 2022-07-14 08:03:24)
Jarosław Kotewicz (pierwszy z prawej) zaprasza do Iławy na turniej

Jarosław Kotewicz (pierwszy z prawej) zaprasza do Iławy na turniej

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

TENIS\\\ W ostatni weekend lipca iławskie korty będą areną zmagań tenisistek i tenisistów uczestniczących w amatorskim turnieju Kotewicz Cup. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Jarosław Kotewicz, znakomity niegdyś skoczek wzwyż.
Pięć srebrnych oraz jeden brązowy medal mistrzostw Polski na stadionie, cztery razy halowe mistrzostwo Polski (Spała 1992, 1994, 1995 i 1998) oraz dwa razy wicemistrzostwo kraju w hali. Do tego w 1996 roku start w Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie, gdzie zajął 11. miejsce.

Trzeba przyznać, że to (skrócone do maksa) sportowe CV Jarosława Kotewicza jest niezwykle treściwe. O kapitalnym skoczku wzwyż z Iławy jeszcze wkrótce napiszemy, o jego przygodzie z tenisem także. Teraz chcemy zaprosić Was do gry!

Kotewicz Cup, który odbywa się pod naszym patronatem medialnym, to prawdopodobnie jeden z najstarszych, wciąż aktywnych turniejów przewidzianych dla amatorów. W ostatni weekend lipca na kortach przy ulicy Sienkiewicza 1 (stadion miejski) odbędzie się już 30. edycja tych rozgrywek.

— W przeszłości dwa turnieje rozegraliśmy w Bydgoszczy, były to zmagania deblistów i dwukrotnie swoją obecnością zaszczyciła nas Agnieszka Radwańska, nasza znakomita tenisistka — wspomina Kotewicz.

— Pozostałe turnieje graliśmy już w Iławie i jubileuszowa 30. edycja także zostanie rozegrana na kortach przy ulicy Sienkiewicza, w okolicach Lasku Miejskiego — dodaje organizator, a właściwie współorganizator, bo przy pracy nad turniejem bardzo pomaga mu brat, Zbigniew Kotewicz.

Do Kotewicz Cup 2022 dojdzie w dniach 29-31 lipca (piątek — niedziela). Na turniej składają się zmagania w singlu mężczyzn (kat. wiekowe +35 i +50), mikście, deblu kobiet i deblu mężczyzn. Sprawy związane z samymi rozgrywkami można omawiać ze Zbigniewem Kotewiczem i u niego też się zapisywać (nr tel. 600 907 181).

Jedną rzecz trzeba podkreślić — do turnieju mogą zapisać się tylko amatorzy!

— Cieszę się, że tak dużo partnerów z Iławy i okolicy przystało na propozycję współpracy z nami. W tym momencie to: Bank PKO BP jako sponsor główny, a także sponsorzy i partnerzy: Hotel Stary Tartak, Solano, Spomer, Mazurek Premium Cars, Envio Group, War-Ma Beton, Tkaniny 24.pl, Grupa KWK, Dolux-M, Olwnet.pl, OCMB-M3, Souvre, La Rive, Triss, Rodowita, La Faye, Mionetto, Maj-Bus, Mydent, Omega Kwidzyn, Rolimpex — wymienia organizator.

— To cieszy, tak samo jak fakt, że gdy dzwonię i zaczynam z rozmowę z naszymi partnerami, to okazuje się, że jeszcze Kotewicza pamiętają — mówi z uśmiechem skoczek. — Jednocześnie zapraszamy także kolejne firmy i instytucje do współpracy, w tej sprawie można kontaktować się ze mną pod numerem telefonu 502 139 505 — dodaje.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5