Pyszne ryby oraz świetne miejsce do wędkowania!

2022-07-07 11:46:55(ost. akt: 2022-07-07 12:40:42)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Gryb Iława

Przetwórnia Ryb w Gospodarstwie Rybackim w Iławie działa z powodzeniem od 2013 roku. W Iławie, w Punkcie Sprzedaży Ryb przy ul. Sienkiewicza 28 można zakupić świeżą rybę z naszych jezior i stawów, oskrobaną, wypatroszoną, która prosto ze sklepu trafić może na patelnię. Działa tu także nowoczesna wędzarnia, gdzie wędzi się ryby na wiórkach bukowo-olchowych. To jedyne takie miejsce w powiecie iławskim.
W Przetwórni dokonuje się wstępnej obróbki ryb, która jest świeżo wyłowiona z jeziora. Każdego dnia na półkę trafia nowa dostawa świeżej rybki, a nie ryby sprowadzanej z dalekich i nieznanych hodowli. Dodatkowo Gospodarstwo prowadzi hodowlę karpia na Łodygowie na Mokrym oraz w Rakowicach, w ofercie znajduje się również pyszny karp z naszych stawów.


Na życzenie klienta na miejscu ryby są patroszone, myte i pakowane w specjalne próżniowe opakowania, dzięki którym ryba utrzymuje świeżość przez kilka dni. Kolejną ważną i cenną informacją jest fakt, że nie jest to ryba glazurowana.
Przy asortymencie rybnym widnieje informacja, w jakim dniu był odłów danej ryby, która aktualnie jest na sprzedaż.


Jaka ryba w sprzedaży?


Asortyment rybny w Gospodarstwie Rybackim w Iławie jest bogaty.
Można tu kupić węgorza, szczupaka, sandacza, lina, okonia, leszcza, karasia, karpia, i pstrąga. Sprzedawca w Przetwórni może także wyfiletować rybę lub pociąć ją na dzwonki. Klient otrzymuje rybę czyściutką i elegancko zapakowaną. 

Ryby wędzone na co dzień i specjalne okazje


Gospodarstwo Rybackie oferuje duży wybór ryb wędzonych. Do wyboru m.in.: węgorz, pstrąg, sielawa, karp, jesiotr. Polecamy rybkę na szybki obiad lub kolację, a także jako urozmaicenie karty dań imprez okolicznościowych w gronie rodziny i przyjaciół. Stół z rybnym menu to idealny pomysł na wesela, chrzciny, komunie i imprezy towarzyskie.W Jezioraku można złowić piękne okazy


O tym, że w Jezioraku jest ryba, przekonali się uczestnicy zawodów na Jezioraku zorganizowanych w czerwcu przez Warmińsko-Mazurską Ligę Spinningową.
Najdłuższe jezioro w Polsce w ostatnich latach nie narzeka na zbyt dużą ilość wędkarskich pochwał, stąd też przed zawodami wędkarskie teamy zastanawiały się, czy akwen jest odpowiednim miejscem do przeprowadzenia tego typu rywalizacji. Obawy okazały się na wyrost. Do zmagań na Jezioraku zgłosiło się 21 zespołów, nie brakowało także miejscowych zawodników. Łącznie zostało złowione ponad 700 ryb. W tym duże okazy, szczupaka, sandacza oraz okonia. Największy szczupak miał prawie 94 cm. Każda złowiona ryba (w grę wchodziły gatunki drapieżne) po zmierzeniu i wykonaniu zdjęcia (na dowód złowienia i na potrzeby utworzenia wyników) wracała do wody. Tak więc zasób ryb w Jezioraku nie ucierpiał.
Zapraszamy zatem do zakupu zezwoleń na połowy.


Tu kupisz zezwolenia wędkarskie:Iława
Siedziba Gospodarstwa, ul. Sienkiewicza 28 w godz. 7.00 – 15.00 (w dni robocze)
Sklep wędkarski Cormo Fishing-Poland, ul. Wyszyńskiego 6a/6; (przy rynku)
Sklep wędkarski, ul. Kościuszki 3/4a (Piotr Olszewski)

Matyty
Matyty 4 – Zbigniew Kuba

Zalewo
Firma Handlowo-Usługowa Teresa Fiedorowicz, ul. Sienkiewicza 1

Szałkowo
Sklep Spożywczo-Przemysłowy, Szałkowo 29

Susz
KASMAR M. Juchniewicz

Ostróda
Sklep Wędkarski Robert Modrzyński, lok 25, Grunwaldzka 2, Ostróda


Punkty czynne wyłącznie w sezonie letnim:


Siemiany
Siemiany 61 – Alicja Kuba "Pensjonat U Dzidka"

Chmielówka

Nowe Chmielówko (Chmielówka Letnisko)

Makowo
Firma Handlowo-Usługowa „Źródełko” Henryk Guść piątek, sobota, niedziela w godz. 10.00-20.00


Gospodarstwo Rybackie Iława Sp. z o.o.
ul. Sienkiewicza 28
14-200 Iława
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5