Regaty "O Złote Wiosło Jezioraka" — to już w tę sobotę! Sprawdź szczegóły i listy startowe

2022-07-06 08:07:23(ost. akt: 2022-07-06 09:09:57)
Regaty smoczych łodzi w Iławie odbywają się na położonym w centrum miasta Małym Jezioraku

Regaty smoczych łodzi w Iławie odbywają się na położonym w centrum miasta Małym Jezioraku

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Jednym z bardzo ważnych punktów nadchodzących Dni Iławy 2022 (w najbliższy weekend, 9-10 lipca) będą regaty smoczych łodzi "O Złote Wiosło Jezioraka". To już ósma edycja niezwykłego wydarzenia odbywającego się na położonym w centrum miasta Małym Jezioraku. Organizatorem tradycyjnie jest klub Drakens Iława — Smocze Łodzie.
Regaty odbędą się w najbliższą sobotę (9 lipca), początek o 9.00. Wówczas nastąpi otwarcie zawodów i powitanie ich uczestników i zaproszonych gości. Następnie, po odprawie kapitanów zgłoszonych drużyn, rozpoczną się wyścigi.

— W sumie planujemy 39 startów na dystansie 200 metrów. W każdym z nich zobaczymy zmagania co najmniej 3 osad — informuje klub Drakens Iława, który już po raz ósmy organizuje regaty na położonym w samym sercu Iławy Małym Jezioraku.

— Jeżeli warunki na to pozwolą, to rozegrana zostanie osobna konkurencja: O Puchar Burmistrza Iławy, który kolejny raz objął nasze Regaty patronatem honorowym. Będziemy gościć sportowców z całej Polski oraz z zagranicy, tj. Łotwy, Litwy, a także zagranicznych iławian z Ukrainy, którzy również zmontowali ekipę amatorską — dodają organizatorzy.

Właśnie — na listach startowych może dziwić brak osad Drakensów, jednak nie ma tu nic niezwykłego: jak co roku skupiają się oni na jak najlepszej organizacji zawodów, a przed nimi — na organizowaniu treningów i samym trenowaniu drużyn amatorskich, które zgłosiły się do zmagań "O Złote Wiosło Jezioraka".

— Ci z nas, którzy zejdą na wodę, będą występowali w roli zawodników w osadach amatorskich (maksymalnie jeden Drakens w osadzie), sterników i obsługi zawodów — tłumaczą Drakensi z Iławy.

Jak widać, szykują się naprawdę duże zawody, podczas których będzie można kibicować swoim bliskim występującym w kategoriach amatorskich, ale także podziwiać sportowców, dla których smocze łodzie i wiosłowanie są codziennością.
— W sumie nad brzegiem Małego Jezioraka możemy spotkać ponad 400 zawodniczek i zawodników! Zapraszamy na nasze regaty, ale też na towarzyszące Dniom Iławy atrakcje nad Małym Jeziorakiem i nie tylko — dodaje Wojciech Duda z Drakens Iława.

"Garść" liczb:
Do regat zgłosiło się 10 drużyn sportowych, które utworzyły aż 25 osad (załóg) występujących w 3 kategoriach sportowych:
Sport Open: 9 osad
Sport Mikst: 12 osad
Sport Woman: 4 osady.

Z kolei 16 drużyn amatorskich utworzyło 18 osad:
Amator Open: 3 osady
Amator Mikst: 11 osad
Amator Woman: 4 osady


Lista drużyn:

W kategoriach sportowych:
1. MMKS GDAŃSKIE LWY
2. PG SMOKI PÓŁNOCY
3. IŁAWSKIE SMOKI JEZIORAKA
4. STIEGELMEYER STOLNO
5. OKSW OLSZTYN
6. OKS WDA GRÓDEK
7. VISAGINAS ENERGY
8. DINABURG
9. SMOCZY PRZYJACIELE
10.TEDI SPORT DRAGON TEAM

W kategoriach amatorskich:
11. LOGISTIC SZYNAKA
12. ZAKŁAD KARNY
13. IVENDO - WIMAX
14. IŁAWA BIEGA
15. 4iQ GROUP
16. JEZIORANKI
17. REZERWOWE PSY
18. SMOCZA ZABAWA
19. SMOKI Z RATUSZA
20. MOPSy
21. WESOŁE MORSY
22. MADE IN UKRAINA
23. GMINNE SMOKI
24. KONSTA’LOVE HARPIE
25. POGROMCY SMOKÓW
26. ZeUS

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5