Iwona Orkiszewska odchodzi ze szpitala w Iławie. Szykuje się konkurs na stanowisko dyrektora

2022-07-04 16:37:50(ost. akt: 2022-07-04 17:33:22)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

POWIAT\\\ Starosta Bartosz Bielawski potwierdził nam dzisiaj (poniedziałek 4 lipca), że ze stanowiska dyrektora szpitala powiatowego w Iławie odchodzi Iwona Orkiszewska.
Iwona Orkiszewska dyrektorem Powiatowego Szpitala im. Władysława Biegańskiego przy ul. Andersa w Iławie jest od 2009 roku. Po 13 latach przestanie pełnić tę funkcję, jej umowa z zarządem powiatu iławskiego została rozwiązana za porozumieniem stron.

— Istniejąca i obowiązująca wciąż tzw. ustawa covidowa uniemożliwia zwolnienie dyrektora takiej placówki i rozpisanie nowego konkursu na to stanowisko. Trzeba podkreślić, że w związku z tym umowę z panią Iwoną Orkiszewską udało się rozwiązać, po negocjacjach, dzięki dobrej woli z obu stron — mówi nam starosta Bartosz Bielawski.

— Pani Orkiszewska będzie związana ze szpitalem do 30 września tego roku, ale bez obowiązku świadczenia pracy — dodaje starosta, a to praktycznie oznacza, że Iwona Orkiszewska nie będzie już pracowała w iławskim szpitalu.

Teraz pozostaje najważniejsza kwestia — kto ją zastąpi? Jak nam przekazał starosta, podczas najbliższej sesji rady powiatu iławskiego, do której dojdzie w przyszłym tygodniu, nastąpi powołanie komisji, która przeprowadzi konkurs na to stanowisko.

— W okolicach 12-13 sierpnia powinniśmy poznać nazwisko nowego dyrektora szpitala w Iławie — mówi Bartosz Bielawski.

Przez najbliższe tygodnie, do momentu rozstrzygnięcia konkursu, szpitalem będzie zarządzał doktor Jerzy Kruszewski, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. lecznictwa.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5