Dwa potrącenia. Łącznie aż 254 razy interweniowali policjanci

2022-06-27 09:43:56(ost. akt: 2022-06-27 10:27:56)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Olecko

Podczas minionych 72 godzin policjanci interweniowali 254 razy. Były to interwencje związane z zakłóceniami porządku, awantury i kłótnie domowe. Policjanci pracowali również na miejscu jednego wypadku drogowego oraz 18 kolizji.
W piątek (24 czerwca) kilka minut po godzinie 10:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowaniu o potrąceniu pieszego. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że 47–latek kierujący fiatem nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu przy przejeżdżaniu przez chodnik i najechał na niego. Poszkodowany po opatrzeniu został zwolniony do domu, a sprawca ukarany mandatem.

Tymczasem przed 19:00 na terenie gminy Iława policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Okazało się, że 25–latek jeździł jednośladem po drogach gminy, mając aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Natomiast w sobotę (25 czerwca) w Lubawie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mitsubishi. Funkcjonariusze wylegitymowali go, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 62–latek jeździł samochodem, mając prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi gminy Lubawa.

Kolejny kierujący, jadąc volkswagenem, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej poruszającej się inwalidzkim wózkiem elektrycznym po ścieżce pieszo-rowerowej, doprowadzając do zderzenia. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Tymczasem w Iławie kierujący bmw doprowadził do zderzenia z kierującym rowerem, po czym oddalił się z miejsca. Na szczęście mężczyźnie nic poważnego się nie stało. W trakcie czynności okazało się, że pokrzywdzony 34–latek jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Międzyrzeczu do ustalenia miejsca pobytu. Policjanci sporządzili oświadczenie, po czym zwolnili kierowcę jednośladu.

Natomiast podczas pomiaru prędkości kilka minut po godzinie 23:00 w Sampławie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem. Okazało się, że 64–latek w terenie zabudowanym jechał z prędkością 102 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu, ukarali go mandatem karnym, a jego konto powiększyło się o 10 pkt. karnych.


eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5