To była większa siatka. Znajomi sprzedawali narkotyki w Iławie

2022-06-27 08:45:38(ost. akt: 2022-06-27 09:39:34)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: archiwum policji

Przed sądem w najbliższym czasie będą tłumaczyć się czterej mieszkańcy Iławy. Dwóch z nich posiadało narkotyki, a kolejnych dwóch je sprzedawało. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Iławscy policjanci wydziału kryminalnego podczas wykonywania czynności służbowych ustalili, że jeden z mieszkańców Iławy może posiadać narkotyki. Kiedy funkcjonariusze zauważyli 22–latka, zatrzymali go i potwierdzili uzyskane informacje. Okazało się, że to nie była jedna osoba związana z tą sprawą.

W trakcie dalszego postępowania policjanci zatrzymali również 43–latkę, która posiadała narkotyki, jej męża który posiadał i sprzedawał narkotyki oraz ich znajomego, który sprzedawał amfetaminę i marihuanę. Cała czwórka została zatrzymana. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mieszkańcom Iławy. Teraz 22–latek i jego znajomi będą tłumaczyć się przed sądem.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii art. 59 mówi o tym, że „Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego, substancji psychotropowej lub nowej substancji psychoaktywnej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”.

eka / KPP Iława

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5