IŁAWA\\\ Tragedia na Jezioraku. Z wód jeziora wyłowiono ciało mężczyzny

2022-06-24 14:55:03(ost. akt: 2022-06-25 10:15:20)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Niestety, tragicznie zakończyły się poszukiwania turysty, którego zaginięcie zgłosili w piątek (24.06) jego znajomi. Iławska policja właśnie poinformowała nas, że jego ciało zostało wyłowione z Jezioraka.

W piątek (24 czerwca) w godzinach popołudniowych do policji oraz straży pożarnej dotarło zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny, który — według informacji uzyskanych od zgłaszającego — wcześniej pływał na rowerze wodnym.

— Otrzymaliśmy zgłoszenie o zaginięciu turysty, który po wycieczce na rowerze wodnym nie wrócił do ośrodka — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

— Policjanci ustalają wszelkie szczegóły tego zdarzenia, przesłuchują świadków oraz weryfikują uzyskane informacje. Cały czas trwają poszukiwania zaginionego — dodawała oficer prasowa komendy powiatowej policji w Iławie tuż przed godziną 14.00.

Poszukiwania trwały na Jezioraku w okolicach brzegu przy ul. Sienkiewicza, na południowym krańcu najdłuższego jeziora w kraju. Niestety, zakończyły się one tragicznie. St. asp. Joanna Kwiatkowska z KPP Iława poinformowała nas właśnie, że z jeziora wyłowiono ciało poszukiwanego mężczyzny w średnim wieku.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5