Mobilny Urzędnik przyjdzie z pomocą

2022-06-24 09:42:17(ost. akt: 2022-06-24 11:03:15)   Artykuł sponsorowany
Monika Kowalska-Kastrau oraz Dawid Kopaczewski

Monika Kowalska-Kastrau oraz Dawid Kopaczewski

Autor zdjęcia: UM Iława

Zainicjowana przez burmistrza nowa usługa skierowana jest do mieszkańców Iławy o szczególnych potrzebach w tym: starszych (65+), schorowanych, niepełnosprawnych lub sprawujących opiekę. Dla wszystkich tych, którzy z powodu deficytów zdrowotnych, czasowych lub z trwałym ograniczeniem możliwości poruszania się mają problem z dotarciem do Urzędu Miasta.
- Projekt Mobilny Urzędnik to ułatwienie dla wielu osób i możliwość skorzystania z pomocy w załatwieniu spraw urzędowych z domu. Dzięki Mobilnemu Urzędnikowi można m.in. złożyć wniosek o dowód osobisty, zarejestrować działalność gospodarczą, czy złożyć inny wniosek. Zachęcam, aby informować o takiej możliwości sąsiadów, znajomych i wszystkich tych, dla którym może być ona przydatna - mówi burmistrz Dawid Kopaczewski.
- Urzędnik dostarczy też potrzebne dokumenty do domu i pomoże w ich uzupełnieniu, udzieli wyjaśnień w odniesieniu do procedury administracyjnej związanej z usługą. Wszelkie inne dokumenty wymagane do dołączenia mieszkaniec ma obowiązek zgromadzić samodzielnie - dodaje Monika Kowalska-Kastrau, Pełnomocnik Burmistrza ds. Osób Starszych i Niepełnosprawnych.
O pomoc mobilnego urzędnika można wystąpić na kilka sposobów: telefonicznie – 89 649 01 89, wysyłając e-mail: mobilnyurzednik@umilawa.pl albo kontaktując się osobiście w pok. nr 110 w ratuszu. Usługa przeznaczona jest dla osób z trudnościami w poruszaniu się, dlatego też wszystkie zgłoszenia będą analizowane i weryfikowane pod kątem zasadności.

Przypominamy także o możliwości skorzystania z e-usług UM Iławy, dzięki którym sprawy urzędowe można załatwić, nie wychodząc z domu. Dzięki realizacji projektu Cyfrowy Przyjazny Urząd i Portalowi Mieszkańca złożenie wniosku o wycinkę drzew, krzewów, czy wydanie zgody na zajęcie pasa drogowego, czy też zarejestrowanie lub wyrejestrowanie psa nie wymaga wizyty w urzędzie.Wystarczy skorzystać z funkcjonalności, jakie daje Portal Mieszkańca-www.portal.miastoilawa.pl

USŁUGA MOBILNEGO URZĘDNIKA JEST BEZPŁATNA. Pełen zakres usług znajduje się w ulotce informacyjnej załączonej do artykułu.


Ulotka

materiały Urzędu Miasta Iława

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5