Festyn Behringowski odbył się po raz 17

2022-06-23 08:48:13(ost. akt: 2022-06-23 09:02:27)

Autor zdjęcia: Urząd Gminy w Iławie

Nie zabrakło występów artystycznych. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie ze szkoły Podstawowej w Gromotach, zespół „Pełni Werwy”oraz zespół „Gosposie”. Gwiazdą wieczoru była Ewa Alchimowicz – Wójcik, która w swoim programie artystycznym zaprezentowała znane przeboje światowe i filmowe.
To już XVII Festyn Behringowski w Ławicach. Przybyłych licznie gości oraz mieszkańców Ławic powitał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Następnie zostały wręczone dyplomy i nagrody laureatom konkursu plastycznego pn. „Odkrycia E. Behringa – szczepienia wciąż służą ludzkości”.

Nie zabrakło również występów artystycznych. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie ze szkoły Podstawowej w Gromotach, zespół „Pełni Werwy”oraz zespół „Gosposie”. Gwiazdą wieczoru była Ewa Alchimowicz – Wójcik, która w swoim programie artystycznym zaprezentowała znane przeboje światowe i filmowe.

Wśród dodatkowych atrakcji nie zabrakło parku zabaw dla dzieci, kiermaszu rękodzieła, degustacji potraw. Odbył się również, przeprowadzony przez wolontariuszy z iławskiego oddziału PCK, pokaz ratowniczy. Na licznie przybyłych gości czekała pyszna grochówka.

Organizatorami tegorocznego Festynu byli: Gmina Iława, Fundacja im. prof. Emila von Behringa, sołtys i rada sołecka wsi Ławice, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Ochotnicza Straż Pożarna w Ławicach, Klub Integracji Społecznej w Ławicach oraz SP w Gromotach. Impreza była objęta patronatem wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego.


Urząd gminy Iława
nadesłane na: ilawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5