Susz, Rodzone, Biskupiczki – to tam kierowcy dostali dotkliwe kary za jazdę za szybko lub pod wpływem

2022-06-22 15:55:48(ost. akt: 2022-06-22 16:01:06)

Autor zdjęcia: policja

Nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego, zawsze są zagrożeniem dla siebie i otoczenia, w którym się znajdują. Policjanci każdego dnia podczas służby poświęcają wiele pracy, by eliminować z dróg tych, którzy lekceważąc te zasady, narażają bezpieczeństwo innych.
Tak też się stało wczoraj (21 czerwca) kilka minut po godzinie 15:00. Funkcjonariusze podczas patrolu gminy Susz zauważyli kierującego rowerem, którego tor jazdy wskazywał, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli, w trakcie której potwierdzili swoje przypuszczenia. Okazało się, że 62–latek kierował jednośladem, mając 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Natomiast kilka minut później policjanci podczas pomiaru prędkości w Rodzonym zatrzymali kierującego scanią. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 81 km/h. 42–latek nie przyjął mandatu i ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

Tymczasem w Biskupiczkach podczas pomiaru prędkości policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał samochodem z prędkością 68 km/h. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 48–latek kierował samochodem, mając prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, a za zbyt szybką jazdę ukarali go mandatem karnym.

oprac. eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5