Kolejny przypadek przemocy domowej. "Groził żonie pozbawieniem życia bijąc ją i kopiąc"

2022-06-22 13:14:12(ost. akt: 2022-06-22 13:24:05)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

POWIAT\\\ — Policjanci z Lubawy wezwani do interwencji domowej wydali wobec 42-latka nakaz natychmiastowego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z żoną oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego otoczenia. Agresor został zatrzymany i trafił do policyjnej celi — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Lubawscy policjanci w niedzielę (19 czerwca) zostali poinformowani o awanturze w jednym z domów w tym mieście.
— Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że mąż pokrzywdzonej wszczynał awantury, wyzywał kobietę, groził pozbawieniem życia bijąc ją i kopiąc. Kobieta w obawie o swoje życie i zdrowie poinformowała o wszystkim policjantów — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

— W związku z tym, że nie była to pierwsza interwencja pod tym adresem, aby odseparować mężczyznę od pokrzywdzonej został wydany wobec 42–latka nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia. Policjanci w czasie obowiązywania nakazu i zakazu będą regularnie sprawdzać, czy mężczyzna stosują się do policyjnych zaleceń. W przypadku ich złamania grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny — dodaje rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Takie uprawnienia daje policjantom tzw. ustawa antyprzemocowa. Dzięki temu policjant może natychmiast nakazać sprawcy przemocy opuszczenie mieszkania. Ma to na celu szybkie odizolowanie osoby stosującej przemoc w rodzinie.
— Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobie dotkniętej przemocą i odseparowanie jej od agresora. W każdym przypadku to sprawca przemocy opuszcza mieszkanie — tłumaczy st. asp. Kwiatkowska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5