Więcej rozsądku! – proszą policjanci z powiatu iławskiego

2022-06-21 13:56:18(ost. akt: 2022-06-21 14:23:26)
Zniszczony opel na miejscu zdarzenia

Zniszczony opel na miejscu zdarzenia

Autor zdjęcia: KPP Iława

Zabrakło rozsądku – mówią policjanci, opisując ostatnie wydarzenia na drogach powiatu iławskiego. Zapomniała o tym 53–latka kierująca oplem, przez co spowodowała kolizję. Natomiast dwóch kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących postanowiło pojeździć rowerami, pomimo wcześniej spożytego alkoholu.
Do zdarzenia z udziałem kierowcy opla doszło wczoraj (20 czerwca) kilka minut po godzinie 12:00. Oficer dyżurny iławskie został poinformowanym o samochodzie, który uderzył w drzewo. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 53–latka kierująca oplem nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze. W wyniku tego zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Tymczasem w gminie Iława policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili stan trzeźwości. Okazało się, że 72–latek postanowił pojeździć sobie rowerem, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci za popełnione wykroczenie ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 2500 zł.

Po 30 minutach policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. W tym przypadku okazało się, że 51–latek kierował jednośladem, mając 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Susza za popełnione wykroczenie również został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Natomiast w gminie Susz funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierujących motorowerami. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że obaj koledzy nie posiadają uprawnień do kierowania jednośladem. Młodzi mieszkańcy gminy Susz ze swojego zachowania w najbliższym czasie będą musieli tłumaczyć się przed sądem.

oprac. eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5