IŁAWA\\\ Ławki nad Małym Jeziorakiem idą do remontu [zdjęcia]

2022-06-18 10:50:34(ost. akt: 2022-06-18 11:37:05)
Okolice fosy miejskiej nad Małym Jeziorakiem. Ławki już po demontażu desek

Okolice fosy miejskiej nad Małym Jeziorakiem. Ławki już po demontażu desek

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Sukcesywnie znikały będą deski z ławek znajdujących się przy bulwarze nad Małym Jeziorakiem, czyli w centrum Iławy. Właśnie rozpoczął się ich remont.

Wczoraj popołudniu (piątek 17 czerwca) nasi Czytelnicy zwrócili uwagę na fakt, że w okolicach fosy miejskiej i dalej, w stronę "Mechanika" i mostu nad Jeziorakiem, ławki nie mają desek.
— Jest długi, czerwcowy weekend. Do Iławy przyjeżdżają turyści, tymczasem zastaje ich taki widok. Nawet nie mają gdzie usiąść, podobnie jak wszyscy inni, także mieszkańcy Iławy, osoby niepełnosprawne i starsze zwłaszcza — informowali nas czytelnicy.

Jak się jednak okazuje, a sprawdziliśmy to sami, dalej, w stronę amfiteatru, galerii handlowej itd., a także przy ul. Mickiewicza, ławki są w "całości" i można z nich skorzystać. Choć fakt, niektóre już na pewno wymagają remontu.
— Remont ławek znajdujących się wokół Małego Jezioraka będzie wykonywany etapami, obecnie zdjęte są deski z tego właśnie fragmentu, o którym informują czytelnicy-mieszkańcy — tłumaczy Julia Bartkowska, kierownik wydziału utrzymania mienia komunalnego w urzędzie miasta Iława.

Jeden z czytelników zwraca także uwagę na fakt, że przecież nowe deski można by od razu przykręcić po demontażu starych.
— Rzecz w tym, że niektóre deski są już na tyle zniszczone, że rzeczywiście musimy wymienić je na nowe, jednak jest też wiele takich, które potrzebują tylko remontu i dalej będą nam służyły. To wpływa na obniżenie kosztów tych prac. Po wykonaniu renowacji, a także po remoncie i przygotowaniu metalowych elementów ławek, które pozostały przy ścieżce pieszo-rowerowej, nowe oraz wyremontowane deski zostaną zamontowane — wyjaśnia Julia Bartkowska.

Gdy robiliśmy dzisiaj rano zdjęcia ławek od południowej strony Małego Jezioraka, przy ul. Mickiewicza, mieszkaniec Iławy powiedział nam: — A byliście nad Iławką? Tam też ławki wymagają już remontu...

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5