Decydująca sobota, GKS Wikielec walczy o utrzymanie [piłkarski rozkład jazdy]

2022-06-18 09:16:38(ost. akt: 2022-06-18 09:44:10)
W obozie GKS-u Wikielec skupienie — drużyna mocno liczy na utrzymanie w III lidze

W obozie GKS-u Wikielec skupienie — drużyna mocno liczy na utrzymanie w III lidze

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

PIŁKA NOŻNA\\\ Od III ligi do B klasy — w ten weekend zakończy się sezon 2021/22 we wszystkich rozgrywkach, w których grają zespoły z powiatu iławskiego. Najwięcej emocji będzie zapewne w Wikielcu, gdzie miejscowy GKS będzie walczył o pozostanie w III lidze.
Sezon zakończył się już dla Jezioraka Iława (IV-ligowcy grali z Huraganem Morąg awansem w środę) oraz dla Zamka Szymbark (B-klasowa ekipa w ostatniej kolejce sezonu zgarnia trzy walkowerowe punkty, LZS Fijewo dużo wcześniej wycofał się z rozgrywek).

Oczy kibiców piłkarskich nie tylko z powiatu iławskiego skierowane będą dzisiaj przed wszystkim na boisko w Wikielcu — drużyna trenera Damiana Jarzembowskiego musi wygrać z rezerwami Jagiellonii Białystok i liczyć na to, że swoich meczów nie wygrają będące wyżej w tabeli zespoły KS Kutno i Pilicy Białobrzegi. Wówczas GKS utrzyma się w III lidze, co byłoby wręcz sukcesem i wynikiem niewiarygodnym biorąc pod uwagę, w jakiej sytuacji punktowej był jeszcze niedawno ten zespół.

Poniżej rozkład jazdy ostatniego piłkarskiego weekendu w sezonie 2021/22. Drużyny z pow. iławskiego mają "pogrubioną" nazwę.

Mecz rozegrany awansem (środa 15 czerwca):
Jeziorak Iława — Huragan Morąg 0:0 (IV liga)
RELACJA I FOTO

LZS Fijewo — Zamek Szymbark 0:3 walkower (B klasa)

SOBOTA 18 CZERWCA

17.00: GKS Wikielec — Jagiellonia II Białystok (III liga)

17:00: Motor Lubawa — Polonia Lidzbark Warmiński (IV liga)

17:00: Ossa Biskupiec Pom. — Ewingi Zalewo (klasa okręgowa)

17:00: Czarni Rudzienice — Tęcza Miłomłyn (klasa okręgowa)

17:00: Unia Susz — Kormoran Zwierzewo (klasa okręgowa)

NIEDZIELA 19 CZERWCA

14:00: Osa Ząbrowo — Wel Lidzbark Welski (A klasa)

14:00: Iskra Narzym — Jordan Kazanice (A klasa)

14:00: Avista Łążyn — LZS Frednowy (A klasa)

14:00: Constract Lubawa — Orzeł Ulnowo (A klasa)

14:00: Olimpia Kisielice — Żak Jamielnik (B klasa)

14:00: Torpeda Rożental — Drewneks Sampława (B klasa)

14:00: Mały Jeziorak Iława — Huragan Byszwałd (B klasa)

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5