Marszałek z gospodarczą wizytą w Iławie

2022-06-16 09:45:03(ost. akt: 2022-06-17 09:47:34)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: UM Iława

Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, przybył do Iławy na zaproszenie burmistrza Dawida Kopaczewskiego.

Mimo napiętego kalendarza udało się powitać w naszym mieście marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Pobyt rozpoczęło spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami: Natalią Dzieniszewską-Wysocką oraz Marcinem Forhnal w pięknie odrestaurowanej kamienicy przy ul. Ostródzkiej 2.

Pani Natalia, która na co dzień jest architektem krajobrazu, pełniła rolę gospodarza, z kolei pan Marcin, prowadzący firmę eventową zaprezentował unikatowy Prosecco Van. Oprócz podziwu nad ogromem prac i samą wizją architektoniczną kamienicy, wizyta była okazją to rozmów na temat rozwoju Iławy, sytuacji gospodarczej i inwestycyjnej, zarówno tej lokalnej jak i ogólnokrajowej.

Burmistrz Dawid Kopaczewski zaprezentował marszałkowi Brzezinowi lokalne inwestycje, zrealizowane z wykorzystaniem funduszy europejskich. Panowie odwiedzili m.in. iławską ekomarinę oraz pobliską plażę miejską. Burmistrz opowiedział także o inwestycji w zakresie Wyspy Młyńskiej. Celem wizyty było zaprezentowanie efektu unijnego, w wyniku którego wybudowano kolejny etap ścieżek rowerowych od ww. wyspy do ul. Sosnowej/Świerkowej. Tylko na tę inwestycję miasto pozyskało 6 mln zł unijnego dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020, którego dysponentem jest zarząd województwa.

Niestety, warunki pogodowe pokrzyżowały zaplanowaną przejażdżkę rowerową, która umożliwiłaby gościom pełną prezentację efektów zainwestowanych funduszy.

— Iława jest znakomitym przykładem miasta, które zmienia swoje oblicze dzięki funduszom unijnym — mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. — Wakacje za pasem, a ja cieszę się, że możemy pozytywnie zaskakiwać przybywających nad Jeziorak turystów nowymi inwestycjami. To pokazuje, że dzięki dobrej samorządowej współpracy stale idziemy naprzód — dodaje marszałek.

— To dla nas ważne, że marszałek Brzezin chętnie odwiedza Iławę. Tym razem mieliśmy okazję zaprezentować nasze inwestycje, które tak pozytywnie zmieniają nasze miasto. To pokazuje aktywność naszych pracowników w zakresie pozyskiwania środków oraz dobrą współpracę z samorządem województwa. Analizujemy nasze potrzeby i możliwości, by przygotować się do nowych konkursów i efektywnie ubiegać się o kolejne granty — mówi burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski.

materiały UM Iława

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5