Nareszcie! Rozpoczął się remont sali sportowej iławskiej "Piątki" [zdjęcia]

2022-06-15 15:22:18(ost. akt: 2022-06-15 15:38:46)
Demontaż mocno już wysłużonego parkietu sali sportowej SP5 w Iławie

Demontaż mocno już wysłużonego parkietu sali sportowej SP5 w Iławie

Autor zdjęcia: SP5 Iława

Zapominamy o zasłużonym, ale już mocno wyeksploatowanym parkiecie. O zielonej, wielkiej kotarze dzielącej boisko na dwie części także. Szkoła podstawowa nr 5 im. Polskich Noblistów w Iławie w końcu doczekała się remontu sali gimnastycznej, prace ruszyły w zeszłym tygodniu.

Dla uczniów, którzy 1 września 2022 rozpoczną swą edukacyjną przygodę w pierwszej klasie SP5, dawna sala sportowa będzie już tylko wspomnieniem przekazywanym przez starszaków i pracowników "Piątki", w tym nauczycieli, którzy przez lata korzystali z nadgryzionego już zębem czasu obiektu (połączonego z główną bryłą szkoły).

Właśnie przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego ma się zakończyć długo wyczekiwany remont. Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski, absolwent SP5, już się podzielił informacją na ten temat w swoich social mediach.
Zaczęło się! W zeszłym tygodniu rozpoczął się długo wyczekiwany remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 5 w Iławie. Wymienimy także okna i zainstalujemy nowe wyposażenie. Całość ma być gotowa do końca wakacji. Cieszę się tym bardziej, bo jestem absolwentem tej szkoły i dokładnie tę salę pamiętam. Tak samo jak tę kultową dla wielu zieloną i ciężką kotarę, która dzieliła całość ma dwie części — pisze burmistrz. A ten, kto z kotarą musiał "walczyć" przesuwając ją, zapewne wie o czym burmistrz mówi.

Zgodnie z zapowiedziami Dawida Kopaczewskiego, remonty obiektów sportowych w dwóch miejskich szkołach już wkrótce się rozpoczną (SP4 Iława, start robót w przyszłym tygodniu) lub właśnie się rozpoczęły (SP5). 11 maja podpisane zostały umowy na modernizację obiektów sportowych w iławskiej Czwórce oraz Piątce.
— W porozumieniu z dyrektorami iławskiej Czwórki i Piątki w ubiegłym roku zarezerwowane zostały środki w budżecie miasta na modernizację obydwu obiektów. Z ogromną niepewnością oczekiwaliśmy jednak na rozstrzygnięcie przetargów ze względu na szybujące obecnie koszty materiałów i usług. Na szczęście złożone oferty mieściły się w naszych możliwościach i 11 maja podpisane zostały umowy, zgodnie z którymi boisko przyszkolne przy SP4 oraz sala gimnastyczna w SP 5 zostaną wyremontowane do końca wakacji — mówi burmistrz Dawid Kopaczewski.

Czego dotyczy modernizacja?


Modernizację infrastruktury sportowej na boisku przyszkolnym Szkoły Podstawowej nr 4 wykona firma Bullait z Elbląga za kwotę 813 959, 70 zł. Powstaną tu nowe bieżnie, boisko treningowe, siłownia zewnętrzna, zestaw do street workoutu oraz położona zostanie nowa nawierzchnia.

— Cała społeczność szkolna nie może doczekać się września, kiedy w pełni będzie mogła korzystać z nowoczesnej infrastruktury boiska szkolnego. To przedsięwzięcie, na które bardzo długo czekaliśmy... Da jeszcze więcej możliwości na wszechstronny rozwój naszych uczniów, nie tylko pod kątem zajęć wychowania fizycznego, zajęć specjalistycznych klas sportowych, ale również do wspólnego spędzania czasu przez mieszkańców pobliskich domów i mieszkań — komentuje Kazimierz Tyszkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie w artykule UM Iława. Wkrótce teren wokół głównej płyty boiska zostanie zagospodarowany tak, aby uczniowie z iławskiej Czwórki mogli rozwijać pasję do sportu na świeżym powietrzu

Prace modernizacyjne sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 5 wykona firma Limex Plus z Bydgoszczy za kwotę 850 713, 68 zł. W sali gimnastycznej zostanie wymieniona podłoga oraz okna, zainstalowane będzie także nowe wyposażanie.

— Z sali korzystali uczniowie szkoły podczas zajęć edukacyjnych oraz w okresie jesienno-wiosennym kluby i stowarzyszenia z przeznaczeniem na zajęcia sportowe dla młodzieży. Parkiet w sali gimnastycznej jest już w bardzo złym stanie technicznym. Ostatnia gruntowna renowacja odbyła się w 1988 r. Remont sali z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa podczas odbywanych zajęć sportowych — mówił Mariusz Sadowski, dyrektor SP 5 w Iławie, w publikacji urzędu miasta.

Wszystkie prace remontowe mają zostać ukończone do końca wakacji, tak aby od nowego roku szkolnego uczniowie mogli trenować w lepszych warunkach.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5