"Orzeł 1" zasilił flotę ratowniczą na Jezioraku. Nowa łódź iławskiego WOPR [zdjęcia]

2022-06-14 07:57:12(ost. akt: 2022-06-14 08:30:45)
Uroczystego poświęcenia łodzi dokonał kapelan oddziału, ratownik oo. Andrzej Albiniak

Uroczystego poświęcenia łodzi dokonał kapelan oddziału, ratownik oo. Andrzej Albiniak

Autor zdjęcia: WOPR Iława

Wczoraj (poniedziałek 13 czerwca) na terenie przystani Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przy ul. Sienkiewicza w Iławie odbyła się uroczystość włączenia do służby nowej łodzi ratowniczej.

— Przez ostatnie dwa lata, ściśle współpracujące z oddziałem WOPR w Iławie, Stowarzyszenie Wspierania Ratownictwa Wodnego w Iławie czyniło starania o pozyskanie dla naszego oddziału nowej łodzi ratowniczej — informuje iławskie WOPR.

— Dzięki osobistemu zaangażowaniu pana posła na Sejm RP Zbigniewa Babalskiego, udało nam się uzyskać wsparcie finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Fundacji Orlen na zakup łodzi E&T Marine 580 X-Pro, wyposażonej w silnik Mercury o mocy 100 KM. Łódź, która trafiła do Iławy jest własnością Stowarzyszenia Wspierania Ratownictwa Wodnego w Iławie i została użyczona oddziałowi miejsko-powiatowemu WOPR w Iławie — czytamy w informacji, którą otrzymaliśmy od Woprowców.

— W uroczystości uczestniczyli: poseł na Sejm RP Zbigniew Babalski, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie Jarosław Bogusz, radny powiatu iławskiego Piotr Jackowski, wiceprzewodniczący rady miejskiej w Iławie Andrzej Rykaczewski, radny rady miejskiej Stefan Hatała, a także ratownicy iławskiego oddziału WOPR. Uroczystego poświęcenia łodzi dokonał kapelan oddziału, ratownik oo. Andrzej Albiniak.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w doprowadzenie sprawy do szczęśliwego finału: panu posłowi Zbigniewowi Babalskiemu, panu prezesowi WFOŚiGW Jarosławowi Boguszowi oraz panom radnym: Piotrowi Jackowskiemu, Andrzejowi Rykaczewskiemu i Stefanowi Hatale.

Łódź o nazwie „ORZEŁ 1” od dzisiaj zasila flotę ratowniczą na Jezioraku — dodaje WOPR Iława.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: Iławskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5