To był intensywny weekend dla policjantów drogówki

2022-06-13 13:41:54(ost. akt: 2022-06-13 14:23:18)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Najwyższa kwota mandatu wystawionego w weekend to 2.500 zł. Poza tym wielu kierowców straciło prawo jazdy lub "zdobyło" punkty karne.

PIĄTEK


Pierwsza z kierujących w piątek (10 czerwca) nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu kierującej fordem i doprowadziła do zderzenia między pojazdami. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. 64–latka za spowodowanie zagrożenie w ruchu drogowym została ukarana mandatem.


Tymczasem w Lubawie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego skodą. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę. Okazało się, że 25–latek jeździł samochodem pomimo tego, że aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Natomiast w Kisielicach 54-latek kierując motorowerem podczas wyprzedzania na przejściu dla pieszych zahaczył rowerzystkę i przewrócił się na nią wraz z pojazdem. Kobiecie na szczęście nic poważnego się nie stało, a mieszkaniec gminy Kisielice został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Kolejny kierujący nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, uszkadzając znaki drogowe. Kierującemu oraz pasażerom nic poważnego się nie stało, a 20–latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł.

SOBOTA


Tymczasem w sobotę (11 czerwca) przed godz. 8:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą. Funkcjonariusze wylegitymowali go oraz sprawdzili stan trzeźwości. Okazało się, że 29–latek jeździł samochodem, mając 0,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi Olsztynka.

Natomiast w Rudzienicach policjanci zatrzymali 68–latka. Mężczyzna kierował oplem, mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze również zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi gminy Iława.

Kolejna kierująca została zatrzymana podczas pomiaru prędkości w Rodzonym. Kierująca jechała kią w terenie zabudowanym z prędkością 102 km/h. Mieszkanka Płocka została ukarana mandatem, a jej konto powiększyło się o 10 pkt. karnych i straciła prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Natomiast w Biskupiczkach policjanci podczas pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. 25–latek w terenie zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h. Mężczyzna został również ukarany mandatem, jego konto powiększyło się o 10 pkt. karnych i stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

W Zalewie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego audi. W trakcie czynności okazało się, że 39–latek kierował samochodem, mając promil alkoholu w organizmie oraz aktywny sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

NIEDZIELA


Natomiast w niedzielę (12 czerwca) po godzinie 5:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renaultem. Jak ustalili funkcjonariusze, 20–latek kierował samochodem, mając 0,24 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy młodemu kierowcy.

Tymczasem w Lubawie podczas kontroli drogowej okazało się, że 25–latek jeździł oplem, nie mając do tego uprawnień. Policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny, a samochód przekazali znajomej 25–latka.

W Suszu funkcjonariusze zatrzymali również kierującego nie posiadającego uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Okazało się, że nie było to jedyne przewinienie 37–latki. Kobieta volkswagenem przewoziła więcej osób niż było miejsc wpisanych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Teraz mieszkanka gminy Susz ze swojego zachowania będzie tłumaczyła się przed sądem.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierującym, który został zatrzymany, był 60–latek. Mężczyzna kierował rowerem, mając 1,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci na mężczyznę sporządzili wniosek do sądu o ukaranie, ponieważ kolejny raz go zatrzymali, kiedy kierował jednośladem pod wpływem alkoholu.

Tymczasem po tym, jak 32–latek kierując volkswagenem nie zastosował się do znaku C-8 „nakaz jazdy w prawo lub w lewo”, policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej, wylegitymowali oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że mężczyzna ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
Natomiast ostatnim zatrzymanym nieodpowiedzialnym kierującym podczas minionego weekendu był 29–latek, który kierował volkswagenem. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna kierował samochodem nie posiadając do tego uprawnień, ale mając 0,3 promila alkoholu w organizmie.

eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5