Dzieci zagrają w ten weekend w turnieju pamięci Benedykta Gaca i Józefa Łobockiego

2022-06-10 10:22:13(ost. akt: 2022-06-10 10:42:02)
Rok 2018 — turniej pamięci Józefa Łobockiego i Benedykta Gaca, tu akurat mecz dwóch zespołów Jezioraka

Rok 2018 — turniej pamięci Józefa Łobockiego i Benedykta Gaca, tu akurat mecz dwóch zespołów Jezioraka

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

PIŁKA NOŻNA\\\ W Iławie szykują się kolejne duże dwudniowe rozgrywki dla adeptów futbolu z wielu miejscowości. Przez najbliższy weekend (11-12 czerwca) na stadionie miejskim rozgrywany będzie turniej pamięci Benedykta Gaca i Józefa Łobockiego, czyli — odpowiednio — byłego działacza i trenera Jezioraka Iława. Ma w nim wziąć udział ok. 600 młodych piłkarek i piłkarzy!
Przez dwa ostatnie lata (2020 i 2021), z powodu obostrzeń pandemicznych, nie udało się przeprowadzić piłkarskich turniejów dla dzieci, które byłyby jednocześnie wspomnieniem byłego działacza oraz trenera klubu z Iławy, czyli nieodżałowanych: Benedykta Gaca i Józefa Łobockiego. Teraz już jednak można organizować rozgrywki, więc zapraszamy kibiców na turniej, do którego dojdzie w tę sobotę i niedzielę (11 i 12 czerwca) na boiskach stadionu miejskiego.

W latach "przedpandemicznych" organizowany był nawet memoriał pamięci Łobockiego i Gaca, w którym grali m.in. piłkarscy oldboje. Jakiś czas temu zmieniono jednak formułę i postanowiono, że turniej będzie organizowany przede wszystkim z myślą o dzieciach.

Rozgrywki, które odbędą się na stadionie przy ul. Sienkiewicza, będą jednocześnie zakończeniem sezonu dla kategorii skrzat, żak i orlik i niejako zastąpią turnieje: Skrzat Cup, Żak Cup i Orlik Cup, które poprzednio organizowało Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji wraz z iławskimi klubami piłkarskimi.

W sobotę (11.06) na płycie głównej rozegrany zostanie turniej Skrzatów, początek o 10.00. Natomiast w niedzielę (12.06) na boiskach iławskiego stadionu rywalizować będą piłkarze z kat. Żak i Orlik. Organizatorem turnieju jest Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5