POWIAT IŁAWSKI\\\ Nocny pożar stodoły, straty oszacowano na 50 tysięcy złotych [zdjęcia]

2022-06-10 08:47:01(ost. akt: 2022-06-10 09:01:35)
Wnętrze stodoły w Gałdowie, już po pożarze

Wnętrze stodoły w Gałdowie, już po pożarze

Autor zdjęcia: kpt. Rafał Kozicki

W nocy z czwartku na piątek (9/10 czerwca) osiem zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej walczyło z pożarem stodoły w miejscowości Gałdowo (gm. Iława, pow. iławski).

— Zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Gałdowie otrzymaliśmy o godzinie 2.29. Gdy nasze dwa zastępy dojechały na miejsce, to okazało się, że ogień objął znaczną część stodoły — mówi st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie.

Na szczęście, nikt nie ucierpiał w wyniku pożaru — w środku budynku w momencie pojawienia się ognia nie było zwierząt, ani żadnej osoby.

— Jest to budynek zbudowany z czerwonej cegły, na dachu znajdowało się pokrycie z eternitu. W wyniku pożaru uległ on znacznemu zniszczeniu, w tym właśnie także konstrukcja dachowa. Spłonęła również słoma oraz siano nagromadzone w stodole. Właściciel straty oszacował na łączną kwotę 50 tysięcy złotych — dodaje st. kpt. Rutkowski.

W akcji gaszenia ognia brały udział zastępy PSP Iława, a także OSP: Jakubowo Kisielickie, Laseczno, Jędrychowo, Ząbrowo i Gałdowo.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5