Za szybko lub niesprawnymi pojazdami – posypały się mandaty

2022-06-09 14:41:27(ost. akt: 2022-06-09 14:54:39)

Autor zdjęcia: policja

Policjanci cyklicznie prowadzą działania, w których swoją uwagę kierują w na użytkowników dróg łamiących przepisy. Najczęstszymi przewinieniami a zarazem niosącymi za sobą najtragiczniejsze skutki, jest przekroczenie dozwolonej prędkości oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Dlatego wszyscy policjanci w tym funkcjonariusze ze specjalnej grupy SPEED nie mają pobłażania wobec kierowców, którzy świadomie lekceważą przepisy ruchu drogowego, jak i przepisy prawa.
Pierwszy kierujący został zatrzymany 8 czerwca po tym, jak przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. 33-latek w Złotowie (gmina Lubawa) jechał bmw z prędkością 119 km/h. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem, zatrzymali mu prawo jazdy, a jego konto powiększyło się o 10 pkt. karnych.

Następnie w Chełmżycy (gmina Susz) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. Funkcjonariusze wylegitymowali go oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 23-latek kierował audi, które nie miało aktualnych badań technicznych, a dowód rejestracyjny został mu już wcześniej zatrzymany. Mieszkaniec powiatu iławskiego został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł.

Tego samego dnia policjanci grupy „SPEED” podczas patrolu na terenie powiatu ostródzkiego zatrzymali kierującego peugeotem. Mężczyzna w Wirwajdach jechał z prędkością 78 km/h. Podczas kontroli okazało się, że to nie jedyne przewinienie 59-latka. Mężczyzna kierował samochodem nie mając do tego uprawnień. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5