Medale dla wszystkich! Zakończyły się Igrzyska Osób Niepełnosprawnych

2022-06-09 14:10:17(ost. akt: 2022-06-09 14:40:15)

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Około 270 osób z niepełnosprawnościami wzięło udział w zorganizowanych już po raz 22 Igrzyskach Osób Niepełnosprawnych. Tym razem zorganizowano je w Iławie, bo impreza jest przechodnia i za każdym razem odbywa się w innej miejscowości powiatu iławskiego.
W obecności przedstawicieli władz miasta, gminy Iława, powiatu iławskiego oraz instytucji na co dzień pracujących z osobami z niepełnosprawnościami dokonano uroczystego otwarcia Igrzysk. Jak podczas tych, w których biorą udział sportowcy, tak i tu rozpoczęto od parady wszystkich uczestników oraz zapalenia znicza olimpijskiego. Zajął się tym Grzegorz Figurski, uczeń Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych. A potem już z werwą zaczęto konkurować w wielu interesujących dyscyplinach, jak rzut piłką do kosza, rzut ringo czy przeciąganie liny. Wszystkie konkurencje przystosowane były do możliwości uczestników.


W hali sportowo-widowiskowej (do której zdecydowano się przenieść wydarzenie ze względu na kiepskie prognozy dotyczące czwartku, 9 czerwca) czuć było nie tylko radość zawodników, ale i niesamowitą troskę opiekunów i organizatorów. Medale otrzymali wszyscy uczestnicy, a osobno ci, którzy zajęli miejsca 1-3.


eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5