Spuszczał olej z maszyn budowlanych. Usłyszał cztery zarzuty

2022-06-09 11:00:00(ost. akt: 2022-06-08 17:45:23)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Upatrywał sobie plac, a następnie maszynę budowlaną, po czym jechał i kradł z niej paliwo. Tak właśnie 38–latek „tankował” olej napędowy. Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Iławscy policjanci prowadzili postępowanie dotyczące kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze w kwietniu i maju 2021 roku zostali poinformowani o kilku kradzieżach paliwa z maszyn budowlanych.


Policjanci w trakcie czynności ustalili, że sprawca – wykorzystując nieobecność osoby obsługującej maszynę budowlaną – przyjeżdżał na plac, gdzie była ona zaparkowana, po czym kradł z koparki czy kruszarki olej napędowy. Funkcjonariusze podczas prowadzonego postępowania przesłuchali wielu świadków, wykonali dokumentację fotograficzną oraz dokładnie opisali miejsce zdarzenia. W trakcie czynności ustalili, że sprawcą jest mieszkaniec Kwidzyna.

Policjanci pojechali do sąsiedniego województwa, gdzie zatrzymali 38–latka, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5