Przegląd chórów wraca po przerwie

2022-05-30 09:23:00(ost. akt: 2022-05-30 10:12:13)
Pierwszy przegląd chórów w 2012 r.

Pierwszy przegląd chórów w 2012 r.

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Już za tydzień Uniwersytet III Wieku wraz z Iławskim Centrum Kultury zaprasza na dziewiąty już przegląd chórów z uniwersytetów trzeciego wieku. Swoją obecność zapowiadają chórzyści z całego województwa warmińsko-mazurskiego.
– Sporo przygotowań, ale mamy nadzieję na dobry efekt – mówi Andrzej Sufranek ze stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku. Już za tydzień Uniwersytet wraz z Iławskim Centrum Kultury zaprosi mieszkańców na IX Iławski Przegląd Chórów Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Swoją obecność zapowiadają chórzyści z całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Uniwersytety kształcące osoby, które weszły w tak zwany trzeci wiek, są coraz popularniejsze. Ten iławski istnieje już prawie 16 lat, skupiając ponad 200 osób. Oprócz wykładów, członkowie spotykają się także w saloniku poetyckim, wspólnie śpiewają, ćwiczą, wyjeżdżają na wycieczki czy koncerty. Przede wszystkim jednak dają sobie wsparcie w tym okresie życia, w którym już nie pracują i poszukują dodatkowych zajęć lub chcą realizować swoje pasje. Stąd powstał w 2012 r. pomysł na zaproszenie do Iławy innych śpiewających w uniwersyteckich chórach. W tym roku to już dziewiąty przegląd.

Szóstego czerwca na deskach kinoteatru "Pasja" wystąpią:

ZŁOTA JESIEŃ - Ostróda
CANZONA - Bartoszyce
KANTATA - Olsztyn
WRZOS - Kętrzyn
DE NOVO - Olsztyn
PEREŁKI - Pasłęk
VIVAT - Iława.
W Przeglądzie wystąpią również grupy Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku:
SALONIK POETYCKI z bajkami J.I.Krasickiego
teatr ARLEKIN ze spektaklem „SWATY”

Początek o godzinie 10.30.

eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5