„W niedzielę idziemy do Gajersa”. Przed nami kolejny spacer w ramach nowej „Historii jednej ulicy”

2022-05-27 14:12:08(ost. akt: 2022-05-27 14:25:38)

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

To będzie trzeci spacer po iławskich ulicach organizowany w ramach nowej „Historii jednej ulicy”. Tym razem iławianie, wspólnie z radnymi miejskimi i miłośnikami Iławy Michałem Młotkiem i Dariuszem Paczkowskim, wybiorą się na spacer ulicami osiedla Gajerek.
Niedzielna wycieczka odbędzie się w ramach nowego cyklu edukacyjnych wypraw po mieście, będących kontynuacją popularnej serii spacerów, organizowanych w Iławie w latach 2015-2019. Dla iławian będzie to kolejna okazja, by wzbogacić swoją wiedzę o mieście.

– Podczas niedzielnego spaceru opowiemy iławianom, skąd wzięła się nazwa Gajerka, odpowiemy też na pytanie, kiedy, dlaczego i kto rozpoczął budowę osiedla – mówi Michał Młotek.

Uczestnicy niedzielnej wyprawy będą mogli zapoznać się ponadto z przedwojennymi planami ulic osiedla Gajerek, na których widnieją nazwiska właścicieli poszczególnych budynków. Co ciekawe, przeważają wśród nich polskie nazwiska. Opowieści Michała Młotka i Dariusza Paczkowskiego uzupełnią też zdjęcia dokumentujące powstawanie osiedla.


Spacer rozpocznie się w niedzielę 29 maja o godz. 15:00 przed Centrum Aktywności Lokalnej przy ulicy Wiejskiej 2d, a zakończy się przy Ośrodku Psychoedukacji, Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie przy ulicy Chełmińskiej 1. Potrwa około jednej godziny.


Informacje o terminach kolejnych spacerów będą publikowane na stronach Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl oraz na fan-page’u muzeum pod adresem facebook.com/Ilawasprzedlat. Za organizacją pieszych spacerów po Iławie, które odbywają się pod szyldem Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl, stoją radni miejscy i miłośnicy Iławy: Michał Młotek i Dariusz Paczkowski.

nadesłane na: ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5