Burmistrz Dawid Kopaczewski: Po wakacjach uczniowie Czwórki i Piątki będą trenować w lepszych warunkach

2022-05-19 09:16:36(ost. akt: 2022-05-19 09:25:42)   Artykuł sponsorowany
Sala sportowa SP5 w Iławie wymaga remontu

Sala sportowa SP5 w Iławie wymaga remontu

Autor zdjęcia: materiały UM Iława

Zgodnie z zapowiedziami burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego, remonty obiektów sportowych w dwóch miejskich szkołach już wkrótce się rozpoczną. 11 maja podpisane zostały umowy na modernizację obiektów sportowych w iławskiej Czwórce oraz Piątce.
— W porozumieniu z dyrektorami iławskiej Czwórki i Piątki w ubiegłym roku zarezerwowane zostały środki w budżecie miasta na modernizację obydwu obiektów. Z ogromną niepewnością oczekiwaliśmy jednak na rozstrzygnięcie przetargów ze względu na szybujące obecnie koszty materiałów i usług. Na szczęście złożone oferty mieściły się w naszych możliwościach i 11 maja podpisane zostały umowy, zgodnie z którymi boisko przyszkolne przy SP4 oraz sala gimnastyczna w SP 5 zostaną wyremontowane do końca wakacji — mówi burmistrz Dawid Kopaczewski.

Czego dotyczy modernizacja?
Modernizację infrastruktury sportowej na boisku przyszkolnym Szkoły Podstawowej nr 4 wykona firma Bullait z Elbląga za kwotę 813 959, 70 zł. Powstaną tu nowe bieżnie, boisko treningowe, siłownia zewnętrzna, zestaw do street workoutu oraz położona zostanie nowa nawierzchnia.

— Cała społeczność szkolna nie może doczekać się września, kiedy w pełni będzie mogła korzystać z nowoczesnej infrastruktury boiska szkolnego. To przedsięwzięcie, na które bardzo długo czekaliśmy... Da jeszcze więcej możliwości na wszechstronny rozwój naszych uczniów, nie tylko pod kątem zajęć wychowania fizycznego, zajęć specjalistycznych klas sportowych, ale również do wspólnego spędzania czasu przez mieszkańców pobliskich domów i mieszkań — komentuje Kazimierz Tyszkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie.

Wkrótce teren wokół głównej płyty boiska zostanie zagospodarowany tak, aby uczniowie z iławskiej czwórki mogli rozwijać pasję do sportu na świeżym powietrzu

Prace modernizacyjne sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 5 wykona firma LIMEX PLUS z Bydgoszczy za kwotę 850 713, 68 zł. W sali gimnastycznej zostanie wymieniona podłoga oraz okna, zainstalowane będzie także nowe wyposażanie.

— Obecnie z sali korzystają uczniowie szkoły podczas zajęć edukacyjnych oraz w okresie jesienno-wiosennym kluby i stowarzyszenia z przeznaczeniem na zajęcia sportowe dla młodzieży. Parkiet w sali gimnastycznej jest już w bardzo złym stanie technicznym. Ostatnia gruntowna renowacja parkietu odbyła się w 1988 r. Remont sali z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa podczas odbywanych zajęć sportowych — mówi Mariusz Sadowski, dyrektor SP 5 w Iławie.

Wszystkie prace remontowe mają zostać ukończone do końca wakacji, tak aby od nowego roku szkolnego uczniowie mogli trenować w lepszych warunkach. O efektach prac poinformujemy na początku września.

Materiały UM Iława

Teren SP4

Sala SP5

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5