Za szybko, nieostrożnie, po alkoholu. Posypały się mandaty

2022-05-13 14:13:05(ost. akt: 2022-05-13 14:40:18)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Policjanci codziennie zatrzymują kierowców, którzy nieodpowiedzialnie zachowują się na drodze czy decydują się na jazdę, pomimo wcześniej spożytego alkoholu.
Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących policjanci zatrzymali w Iławie po tym jak spowodował kolizję. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 18–latek kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków ruchu, wpadł w poślizg, najechał na krawężnik, po czym zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego volkswagena. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Jak się okazało, mieszkaniec Iławy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym z czego będzie tłumaczył się przed sądem a za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem w wysokości 1200 zł.


Tymczasem w gminie Iława policjanci zatrzymali 60–latka. Mężczyzna kierował rowerem, mając 0,4 promila alkoholu w organizmie, za co został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł.

Natomiast w Biskupiczkach podczas pomiaru prędkości policjanci zatrzymali kierującą mazdą. Kobieta w terenie zabudowanym jechała z prędkością 101 km/h. W związku z powyższym policjanci zatrzymali jej prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, ukarali mandatem karnym, a jej konto powiększyło się o 10 pkt. karnych.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w Suszu. Podczas kontroli pojazdu jak i kierującego ustalili, że audi, którym poruszał się 27–latek stwarza zagrożenie w ruchu. Jak się okazało, samochód ten miał dwa różne rozmiary opon na tej samej osi. Mundurowi nałożyli na mieszkańca Susza mandat w wysokości 500 zł, pouczając go jednocześnie o możliwości odmowy przyjęcia mandatu, z czego skorzystał 27–latek. W związku z powyższym policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny.

eka / KPP Iława

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5