Policjantka rozmawiała z Ukraińcami o bezpieczeństwie

2022-05-14 13:58:00(ost. akt: 2022-05-13 14:11:03)
St. asp. Joanna Kwiatkowska wyjaśnia zasady ruchu drogowego przy jeździe rowerem

St. asp. Joanna Kwiatkowska wyjaśnia zasady ruchu drogowego przy jeździe rowerem

Autor zdjęcia: KPP Iława

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Iławie spotkała się z uchodźcami z Ukrainy mieszkającymi obecnie na terenie naszego kraju. Funkcjonariuszka rozmawiała z rodzinami o ich bezpieczeństwie a także wsparciu i pomocy na jąka mogą liczyć. Przekazała najważniejsze informację i wręczyła ulotki. A na koniec spotkania uczestnicy konwersacji wysłuchali bajkę „Najlepszy przyjaciel człowieka”.
Oficer prasowy st. asp. Joanna Kwiatkowska odwiedziła „Stację Jeziorak” i spotkała się z uchodźcami z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie na terenie naszego kraju. Tematem konwersacji było szeroko pojęte bezpieczeństwo.

Policjantka z uczestnikami spotkania rozmawiała o podstawowych zasadach ruchu drogowego i oszustwach. Dodała, na co muszą zwrócić uwagę i w jakich sytuacjach wzmóc swoją czujność. Wszyscy wiemy, że większość ludzi ma dobre intencje, jednak każdy musi mieć świadomość, że są osoby, które chcą wykorzystać ich trudną sytuację. Dlatego policjantka przestrzegała, jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz jakie mają prawa, ale też i obowiązki.

Zebranym obywatelom Ukrainy st. asp. Joanna Kwiatkowska wręczyła dwujęzyczną ulotkę z ważnymi informacjami i numerami telefonów, a także ulotki w języku ukraińskim z zasadami ruchu drogowego i bezpieczeństwa nad wodą.

Policjantka przy pomocy tablic edukacyjnych przedstawiła najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym a także wskazała różnice w obowiązujących przepisach. Poinformowała również o możliwościach kontaktu z policjantami, w tym o numerze alarmowym, na który należy dzwonić w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa. Opowiedziała również na jakie aspekty prawne sprawowania opieki nad dziećmi należy zwrócić uwagę, aby dobro małoletnich nie było zagrożone.

Wszyscy mogli również wysłuchać bajki o Poli pt. "Najlepszy przyjaciel człowieka”, dzięki której dowiedzieli się, jak postępować w sytuacjach niebezpiecznych.

Tego typu działania profilaktyczne umożliwiające bezpośredni dialog. Jest to również okazja na podniesienie świadomości o konsekwencjach prawnych nieodpowiedzialnego postępowania, a także możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania.

eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5