Zabrał z budowy rynny i płytki za 10.000 zł

2022-05-12 10:20:38(ost. akt: 2022-05-12 11:16:44)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Wykorzystując pozwolenie na zabranie złomu z terenu budowy, pozbierał również gres, pojemniki na wodę oraz wiele innych przedmiotów będących w jego zainteresowaniu.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawie prowadzili postępowanie dotyczące kradzieży płytek z placu budowy. Mundurowi przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. W trakcie czynności policjanci ustalili, że sprawca wykorzystując trwający remont jednego z budynków na terenie miasta pozabierał z placu budowy płytki, zbiorniki na wodę, rynny oraz wiele innych przedmiotów będących w jego zainteresowaniu. Pokrzywdzony straty oszacował na 10.000 zł.

Funkcjonariusze podczas prowadzonego postępowania ustalili sprawcę kradzieży, którym okazał się znany im 45–latek. Jak ustalili policjanci, jedna z osób pracująca w budynku zezwoliła na zabranie złomu oraz pozostałości po remoncie mieszkańcowi Lubawy. Jednak mężczyzna wykorzystując przyzwolenie, zabrał nie tylko złom czy resztki materiałów budowlanych, ale również wiele innych przedmiotów, w tym gres, pojemniki na wodę oraz rynny. Mundurowi odzyskali część przedmiotów, jednak sprawca nie chciał powiedzieć, gdzie znajdują się płytki. Wszystko wyszło na jaw podczas interwencji u kolegi 45–latka. Okazało się, że mieszkaniec Lubawy skradziony gres schował u swojego znajomego. Policjanci odzyskali płytki, które zostały przekazane pokrzywdzonemu. Teraz 45–latek ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5