Wiosenny pojedynek na głosy. Już wkrótce niezwykły koncert

2022-05-06 14:10:38(ost. akt: 2022-05-06 20:16:10)

Autor zdjęcia: materiały ICK

W niedzielę, 15 maja, w iławskiej hali sportowo-widowiskowej odbędzie się koncert wiosenny. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to koncert z iście wiosenną energią.
Orkiestra Symfoników Bydgoskich pod batutą Marka Czekały przypomni „Odgłosy wiosny”, Marcela Wierzbicka-Opalińska (sopran) wraz z mężem Dominikiem Opalińskim (bas/baryton) powalczą o serca publiczności, a staną w muzyczne szranki z dwojgiem kolejnych wspaniałych śpiewaków: Justyną Gęsicką (sopran) oraz Krzysztofem Zimnym (tenor). Cztery różne głosy, cztery wspaniałe osobowości, pełne elegancji, ale i humoru, wykonają nie tylko wielkie operowe czy operetkowe przeboje. Zabrzmią także utwory mniej znane, ale takie, które z pewnością poruszą serca słuchaczy. Tancerze z grupy DanceRouge sprawią, że muzyka zabrzmi jeszcze piękniej połączona z ich płynnym ruchem. Całość słowem poprowadzi Emilia Czekała, konferansjerka, która za punkt honoru stawia sobie rozbawienie publiczności, sypie anegdotami i przekazuje w każdym słowie swoją miłość do muzyki.
Na Niezwykły Koncert Wiosenny zapraszają: burmistrz Iławy oraz Iławskie Centrum Kultury. Wstęp będzie bezpłatny. Początek o 17:00, 15 maja. Miejsce: hala sportowo-widowiskowa.

oprac. eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5