Agata Barwińska prowadzi w regatach w Hyeres. W sobotę wyścig medalowy

2022-04-29 13:28:38(ost. akt: 2022-04-29 14:03:35)
Agata Barwińska (SSW MOS Iława) w trakcie jednego z wyścigów regat we Francji

Agata Barwińska (SSW MOS Iława) w trakcie jednego z wyścigów regat we Francji

Autor zdjęcia: Sailing energy / PZŻ

ŻEGLARSTWO \\\ Ścisła światowa czołówka przyjechała do położonego nad Morzem Śródziemnym francuskiego Hyeres. W gronie żeglarek i żeglarzy startujących w regatach French Olympic Week jest także trójka reprezentantów SSW MOS Iława: Agata Barwińska, Wiktoria Gołębiowska i Piotr Malinowski.
— Czwarty dzień regat French Olympic Week w Hyeres za nami. Polscy żeglarze nie zwalniają tempa i w większości klas plasują się na czołowych miejscach. Jeśli w ostatnich dwóch dniach utrzymają wysoką formę, można liczyć na medale — mówi Gazecie Iławskiej Jakub Jakubowski z Polskiego Związku Żeglarskiego.

— W klasie ILCA 6, czyli w dawnym Laserze Radial, od pierwszego dnia regat w żółtej koszulce lidera pływa Agata Barwińska z SSW MOS Iława/PGE Sailing Team Poland. Aktualna mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata prezentuje bardzo wyrównaną formę i praktycznie w każdym wyścigu pokazuje klasę godną mistrzyni. W dwóch czwartkowych wyścigach Polka zajmowała miejsca 2 i 7 i w efekcie znacznie powiększyła przewagę nad rywalkami. Drugą w klasyfikacji Sarę Douglas z Kanady wyprzedza aż o 25 punktów — relacjonuje Jakubowski.

— Dzisiaj mieliśmy bardzo przyjemne warunki, bym powiedziała, że takie bryzowe. Dwa solidne wyścigi za mną, jutro zapowiadają się podobne warunki, więc liczę na dobre wyścigi. Od początku regat mam żółtą koszulkę lidera, już się do niej przyzwyczaiłam i mam nadzieję, że zostanie ze mną do samego końca. Trzymajcie kciuki — mówiła Agata Barwińska po wczorajszych, udanych wyścigach.

W pierwszym dzisiejszym biegu iławianka zajęła dość odległe, 20 miejsce, jednak ten wynik pójdzie prawdopodobnie do "odrzutki" (nie będzie się liczył w tworzeniu klasyfikacji punktowej).

Wiktoria Gołębiowska po pierwszych dniach regat była 40 w klasyfikacji klasy ILCA 6, natomiast Piotr Malinowski, także z SSW MOS Iława, po czwartkowych wyścigach był 93 w klasie ILCA 7 (dawny Laser Standard). Zakończenie regat (wyścig medalowy) nastąpi w sobotę.

SPRAWDŹ WYNIKI REGAT

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5