Iławscy karatecy byli na Polish Fighters Camp i Young Lions Fighters Camp

2022-04-21 08:14:07(ost. akt: 2022-04-21 08:46:59)
Zawodników Iławskiego Klubu Kyokushin Karate nie mogło zabraknąć na obozach w Nałęczowie

Zawodników Iławskiego Klubu Kyokushin Karate nie mogło zabraknąć na obozach w Nałęczowie

Autor zdjęcia: archiwum IKKK

Siedmioosobowa grupa reprezentantów Iławskiego Klubu Kyokushin Karate uczestniczyła w obozach szkoleniowych w Nałęczowie. Uzyskane doświadczenie przyda się w trakcie sezonu 2022.
Jak co roku, tak i w 2022 odbyły się w Nałęczowie dwa wydarzenia: 11th Polish Fighters Camp i 8th Young Lions Fighters Camp, które łącznie zgromadziły 400 uczestników z 59 Dojo (klubów) federacji IKO Poland.

Mimo trudnej sytuacji międzynarodowej, w szkoleniu wzięli udział zawodnicy z Ukrainy, a także z Hiszpanii, Słowacji, Niemiec, Holandii i Finlandii. Inspirujące treningi na najwyższym poziomie merytorycznym prowadzili: sensei Alejandro Navarro, wielokrotny medalista Wagowych Mistrzostw Świata, Wagowych Mistrzostw Europy (5 razy złoto), Mistrzostw Europy Open (8 razy złoto), Mistrzostw Japonii i All American Open oraz sensei Marcin Sturgulewski.

Dodatkowym elementem obozu były warsztaty Kata (układy formalne) poprowadzone przez shihan Andrzeja Maneckiego. Na tych dwóch obozach nie mogło zabraknąć reprezentantów Iławskiego Klubu Kyokushin Karate w składzie: Tomasz Gąska, Krzysztof Odzioba, Miłosz Pniewski, Maciej Korpalski, Aleksander Bartkowski, Igor Stasiorowski i Jakub Wojciechowski.

— Wszyscy młodzi iławianie pod okiem szkoleniowców światowej renomy szkolili się w Kata i Kumite, czyli walkach, a wiedzę swoją będą mogli wykorzystać w nadchodzącym sezonie startowym — mówi sensei Tomasz Gąska, założyciel i trener w IKKK.

Po takiej wyprawie iławscy szkoleniowcy (Gąska i Odzioba) będą mogli pozostałym klubowiczom i zawodnikom z Iławy przekazać najnowsze trendy w karate, które obowiązują i dają większe możliwości rozwoju młodych sportowców.

red. zico
m.partyga@gazetaolszrtnska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5